Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2017

1. Przeżywamy III niedzielę Wielkiego Postu. Jutro liturgicznie przeniesiona ze względu na niedzielę Uroczystość  Św. Józefa. Msze św.  jutro jak w dzień powszedni. Dziś o 17.00 zbiorowa Msza Św. za zmarłych o imieniu Józefa i Józef.

2.Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź pierwsza:

Król Kamil kaw. z Młynek z par. tut i Kozak Justyna panna z Rzeczycy z par. M.B. Matki Kościoła z Grabówek

Litwiniuk Adam kaw. z Pruszkowa z par. Św. Edwarda w Pruszkowie i Kozak Karolina panna z Woli Osińskiej z par. tut

Zapowiedź druga:

Kur Arkadiusz kaw. z Tłuszczu z par. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu i Tomczyk Lidia panna z Młynek z par. tut. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych między wyżej wymienionymi jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

3. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. będą sprawowane w kościele parafialnym o godz. 7.00. 9.00 i 18.00, w kaplicach o 16.00. Jest to dzień świętości życia. Z tej racji zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ono na odmówieniu codziennie specjalnej modlitwy i jednego dziesiątka różańca oraz podejmowaniu dobrowolnych wyrzeczeń. Gorąco zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

4. Ze względu na wyjazd młodzieży Sakrament Bierzmowania został przeniesiony na dzień 22 czerwca. Osoby, które zamówiły Msze Św. o godz. 18 proszone są o kontakt w zakrystii.

5. Do jutra można składać makulaturę przy starym wikariacie.

6.  W zakrystii można odbierać zeszyty na zbiórkę kwartalną

7. W przyszłą niedzielę  26. 03 o godz. 10.15 w sali na plebanii walne zgromadzenie Stowarzyszenia Fara Końskowolska.

8. Nasze Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w kaplicach w niedzielę 02 kwietnia i poprowadzi je Ks. Student KUL  natomiast w kościele parafialnym 06 kwietnia i poprowadzi je Ks. Andrzej Traczykiewicz kapelan DPS w Tyszowcach

9. W przyszłą niedziele na Mszy Św. o godz. 10.30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

10.  Dziękujemy za ofiary przekazane w ramach kwartalnej zbiórki:

Miejscowość

 Ulice i nr. domów

Kwota

Zbierający

Końskowola

 

Dąbrowskiego 1-19

360

Anna Krawczyk

Bóg zapłać za 2 ofiary bezimienne  na kościół w wys. 120 zł oraz 1 wys.100zł.

11. Polecamy nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego. Polecamy zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Znajdziemy w nim artykuł o naszej Parafii.

12.Można składać już ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13. Na zakończenie polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Zofię Siwiec z Końskowoli, Stanisławę Żuk z Końskowoli, Zygmunta Bartuziego z Witowic . Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12 marca 2017

1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź pierwsza:

Kur Arkadiusz kaw. z Tłuszczu z par. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu i Tomczyk Lidia panna z Młynek z par. tut.

Zapowiedź druga:

Próchniak Kamil kaw. z Końskowoli  z par tut. i Adamczyk Ewelina panna z Lublina z par. Św. Agnieszki w Lublinie. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych między wyżej wymienionymi jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

2. W związku z tym że Sakrament Bierzmowania będzie udzielony 1 czerwca osoby, które zamówiły Msze Św. o godz. 18 proszone są o kontakt w zakrystii.

3. W czwartek po Mszy św. wieczorowej spotkanie saletyńskie. Serdecznie zapraszamy.

4. W poniedziałek o godz.17.15 Akademia Młodzieżowa zaprasza na Bractwo Różańcowe

5. Od 17 do 20 marca  przy starym wikariacie będzie prowadzona zbiórka makulatury.

6. W zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową za zmarłych o imieniu Józef lub Józefa. Msza będzie 19 marca w niedzielę o godz.17.00

7.  Nasze rekolekcje wielkopostne będą trwały w kaplicach od 2 do 4 kwietnia w kościele od 6 do 8 kwietnia.

8.Powiatowy Urząd Pracy organizuje XIII Targi Pracy i Edukacji w dniu 21 marca w hali Zespołu Szkół Technicznych. Szczegóły na plakacie.

9. Zarząd Koła związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprasza w dniu 19 marca na Mszę św. o godz. 9.00 z okazji Światowego Dnia Inwalidy. Dalsze uroczystości z częścią artystyczną w GOK-u od godz. 10.30

10. Zwracamy się z prośbą o wsparcie dla działalności Stowarzyszenia „Fara Końskowolska” poprzez przekazanie 1% podatku. Numer KRS, który należy wpisać w formularz PIT, znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia. Można go także uzyskać w zakrystii (0000220451). Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu zeznania podatkowego. Dokumenty prosimy dostarczyć do kancelarii parafialnej.

11. Zbliża się koniec I kwartału i spłata kolejnych odsetek. Prosimy zbierających o odbiór zeszytów w zakrystii. Informujemy, że nasz dług po remoncie kościoła parafialnego wynosi 290 tys. zł. Bóg zapłać za ofiary na kościół w wys. 200zł i 100zł.

12. Polecamy nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

13. Na zakończenie polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Zofię Kozak z Końskowoli Mieczysława Kozaka z Opoki, Zofię Grabczak z Chrząchowa, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.