Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

16 maja 2021

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przyszła niedziela będzie Uroczystością Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. Przypominamy, kto w okresie wielkanocnym świadomie i dobrowolnie nie przystąpi do Komunii Św. popełnia grzech ciężki.

3. W następną niedzielę na Mszy o godz. 10.15. i 12.00 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas III.  Zapraszamy na te Msze do wewnątrz kościoła najbliższą rodzinę, pozostałych gości zapraszamy do uczestniczenia na zewnątrz. Prosimy jeśli to możliwe, aby inni parafianie uczestniczyli w pozostałych Mszach Św. Próby przed I Komunią: 18.05 (wtorek) godz. 15.30 – Klasa IIIA i IIIC, 19.05 (środa) godz. 15.30 - Klasa IIIB i Klasa z Pożoga i Chrząchowa. Spowiedź 22.05 (sobota) godz.9.00 - Klasa IIIA i IIIC godz. 10.30 -  Klasa IIIB i Klasa z Pożoga i Chrząchowa.  Komunia Św. rocznicowa dla dzieci z klas IV będzie w niedzielę 30.06. o godz. 10.30

4. Zebranie uczestników pielgrzymki do Słowenii, Chorwacji i Węgier będzie w czwartek 27.05 o godz. 18.30 w kościele. Na spotkaniu będą przyjmowane wpłaty.

5. Polecamy nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

6. Dnia 30.05 w godz. od 8.30 do 12.30 będzie prowadzona zbiórka krwi przy OSP w Końskowoli. Zachęcamy do ratowania życia.

7. Bóg zapłać za ofiarę na kościół w wys. 500zł.

8. W niedzielę 30.05 na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w int.  Ks. Leszka z ok. 30 rocznicy Jego św. kapłańskich i Ks, Emila z ok im.

9. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Pawła Kuśnierka z Puław, śp. Krystynę Kozak ze Starej Wsi, śp. Aleksandrę Szczepańską z Wronowa, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu oraz śp. Arkadiusza Kruka z Końskowoli, którego pogrzeb będzie we wtorek. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

09 maja 2021

1. Przeżywamy VI niedzielę Wielkanocy. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

3.  Bóg zapłać za ofiarę na kościół w wys. 500zł, dwie po 200zł, jedna 150zł i jedna 100zł.

4. Informujemy, że próby przed I Komunią Św. będą 15.05 (sobota) godz. 9.00 – Klasa IIIA i IIIC z Końskowoli; godz. 10.30  Klasa IIIB i Klasa z Pożoga i Chrząchowa, następne próby 18.05 (wtorek) godz. 16.00 – Klasa IIIA i IIIC 19.05 (środa) godz. 16.00 - Klasa IIIB i Klasa z Pożoga i Chrząchowa. Spowiedź 22.05 (sobota) godz.9.00 - Klasa IIIA i IIIC godz. 10.30 -  Klasa IIIB i Klasa z Pożoga i Chrząchowa.  Książeczki do nabożeństwa będą rozdane na pierwszej próbie w sobotę. Prosimy o zapoznanie się z informacjami na tablicy ogłoszeń lub na stronie internetowej.

5. Polecamy nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

6. Są jeszcze wolne miejsca na lipcową pielgrzymkę do Słowenii, Chorwacji i Węgier.

7. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych: śp. Zygmunta Stadejka pochodzącego z Pulek, którego pogrzeb odbył się w tym tygodniu oraz śp. Pawła Piotra Kuśnierka z Puław, którego pogrzeb będzie w poniedziałek.. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCY

02 maja 2021

1. Dziś pierwsza niedziela maja. Przed Sumą katecheza dla dorosłych po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

3. Jutro przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w porządku niedzielnym także w kaplicach. Odpust w kaplicy w Pożogu. O godzinie 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny oraz jednostek OSP z okazji wspomnienia św. Floriana.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msze św. i spowiedź w piątek, w kościele parafialnym i w kaplicach w zwyczajnym porządku. W miesiącu maju zapraszamy na zwyczajowe nabożeństwa maryjne codzienne na pół godziny przed Mszą św. wieczorową. Przez cały miesiąc maj Akademia Młodzieżowa będzie prowadzić nabożeństwa majowe w piątki o godz. 18.45 przy kapliczce na ul. Młyńskiej.

5.W zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową za zmarłych o imieniu Stanisław lub Stanisława (8 maja, godz. 18.00).

6. Pierwsza Komunia Św. będzie w niedzielę 23.05. Pierwsza tura dla Klasy IIIA

i IIIC z Końskowoli o godz. 10.15., druga tura dla Klasy IIIB i Klas z Pożoga

i Chrząchowa o godz.12.00. Szczegóły dotyczące prób będą podane w przyszłą niedzielę.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Chorwacji, Słowenii i Węgier. Zapisy u ks. Piotra Szymanka lub ks. Proboszcza. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też dostępny w zakrystii.

8. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

9. Pomodlimy się jeszcze za naszych bliskich zmarłych, w sposób szczególny za śp. Kazimierę Bielecką z Końskowoli, której pogrzeb odbył się w tym tygodniu.. Wieczny odpoczynek…

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.