Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12 lipca 2020r

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy doroczne Święto Róż. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji plantatorów róż i szkółkarzy, mieszkańców Gminy i Parafii przez ks. Prałata doktora Tadeusz Pajurka. Prosimy o kwiaty do dekoracji kościoła. Po Mszy Św. dalsze uroczystości w Ratuszu: otwarcie wystawy, Koncert orkiestry, Konferencja a o 18.00 w kościele koncert organowy.

3. Zbliżamy się do odpustu ku czci św. Anny. Od czwartku (23 lipca) Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 odprawiane będą w kościółku. Bardzo prosimy o pomoc w generalnym sprzątaniu kościółka i otoczenia w środę 22 lipca od godz. 10.00. Za zmarłych będziemy się modlić na cmentarzu w sobotę wieczorom przed niedzielą odpustową, wypominki możemy wrzucać na tacę lub do skrzynek na ołtarzach..

4.  W czwartek o godz.8.00 wyjazd na kolonie w Białym Dunajcu.

5. Polecamy nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego, Apostolstwa Chorych a także Misyjnych Dróg – bardzo ciekawego pisma o misjach. Dziękujemy Ojcu Wiesławowi za dzisiejsze Słowo Boże.

6. Pomódlmy się za  naszych zmarłych: Śp. Mariannę Sumorek z Końskowoli, Sylwestra Żurawia z Woli Osińskiej, Piotra Grzędę z Rud, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

05 lipca 2020r

1. Zbliżamy się do Odpustu ku czci św. Anny. Od czwartku (23 lipca) Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 odprawiane będą w kościółku. Za ostatnimi ławkami i na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Za zmarłych będziemy się modlić na cmentarzu w sobotę wieczorom przed niedzielą odpustową. Przypominamy, że w związku z odpustem w niedzielę 26 lipca nie będzie Mszy św. w kaplicach.

2. W niedzielę 19 lipca przeżywać będziemy doroczne, w tym roku już XXIII Święto Róży. O godzinie 12.00 w niedzielę zostanie odprawiona Msza św. w intencji plantatorów róż i szkółkarzy, wszystkich mieszkańców Gminy i Parafian. Będziemy wdzięczni za podtrzymanie tradycji dostarczania kwiatów do dekoracji kościoła z tej okazji. Kwiaty prosimy dostarczyć w sobotę rano. Czujmy się odpowiedzialni za dostarczenie kwiatów.  W programie między innymi wystawa róż w Ratuszu a wieczorem w kościele koncert organowy.

3. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, w  niedzielę 26 lipca po każdej Mszy św. będą poświęcane samochody, będą poświęcane na parkingu przy Dworze Tęczyńskich i Ośrodku zdrowia.

4. Bóg zapłać za ofiary na kolonie do Białego Dunajca: Państwu Jolancie, Tomaszowi i Adzie Dębskim, za ofiarę 500 zł  od rodziny Sałęgow z Młynek i 766 zł ze zbiórki przed kościołem.

5. W przyszłą niedzielę tradycyjnie będziemy gościć O. Wiesława Misjonarza Oblatów  Maryi Niepokalanej, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na misje św.

6. Polecamy nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

7. Pomódlmy się za zmarłych: śp. Janinę Barańską z Końskowoli, której pogrzeb odbył się w tym tygodniu oraz Wacława Grzegorczyka z Wronowa, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 czerwca 2020r

1. Jutro Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.00,9.00,18.00. Nie ma Mszy Św. w kaplicach.

2. W środę o 8.00 Msza Św. z okazji 30lecia powstania Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskowoli

3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w kościele parafialnym o godz. 10.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i sobota miesiąca. W czasie wakacji nie ma Mszy Św. pierwszopiątkowych w kaplicach. W sobotę adoracja po Mszy wieczorowej.

5. Dziś po Mszy św. o godzinie 12.00 będzie spotkanie rodziców, których dzieci wyjeżdżają na kolonie do Białego Dunajca. Dziękujemy bardzo Władzom Gminy na czele z Panem Wójtem Stanisławem Gołębiowskim, Bankowi Spółdzielczemu w Końskowoli za finansowe wsparcie kolonii. Dziś jest możliwość finansowego wsparcia kolonii przez zbiórkę przed kościołem.

6. Decyzją Ks. Arcybiskupa Lubelskiego zakończy  z dniem 30 czerwca pracę w naszej parafii Ks. Karol Jędrusiak. Podziękowanie za pracę duszpasterską w naszej parafii Ks. Karolowi nastąpi  jutro na Mszy Św. o godz.18.00.

7. Zachęcamy do lektury nowych wydań Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

8. Juto o 9.00 z Rynku wyjazd na Święcenia Biskupie. Polecajmy modlitwie Ks. Biskupa Adama Baba.

9. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp.: Wiesława Ciotuchę z Sielc, Teresę Komstę – Banaszek z Pożoga Starego, Jerzego Gąskę z Puław, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  XII NIEDZIELA ZWYKŁA

24 czerwca 2020r

2. Dziś od godz. 9.00 będzie trwała zbiórka krwi przy remizie OSP w Końskowoli

3. Także dziś po Mszy o 12.00 zebranie pielgrzymów do Węgier Słowenii i Chorwacji..

4. Po Mszy Św. wieczorowej w zapraszamy na modlitwę uwielbienia przygotowaną przez Przyjaciół Oblubieńca

5.  Tylko do dnia dzisiejszego w zakrystii przyjmujemy zapisy na  wyjazd na Święcenia biskupie Ks. Dr Adama Baba. Święcenia będą w poniedziałek 29.06 w katedrze w Lublinie o godz. 11.00. Wyjazd autokaru o godz.9.00 z Rynku

6. I Komunia Św. dla  dzieci ze szkoły w Końskowoli będzie w niedzielę 23 sierpnia na Mszy o 10.15, dla dzieci z Chrząchowa i Pożoga 30 sierpnia na Mszy o 10.15. Próby rozpoczną się 17 sierpnia dla Końskowoli i 24 sierpnia dla Chrząchowa i Pożoga. Spowiedź będzie 22 i 29 sierpnia. Komunia rocznicowa będzie 30 sierpnia na Mszy Św. o 12.00. Dzieci otrzymają materiały jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego.  Bierzmowanie jest planowane na dzień 13 września.

7. W zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę Św. zbiorową za zmarłych noszących imiona Janina i Jan, będzie odprawiona w środę o godz.18.00

8. W przyszłą niedzielę 28.06. po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców dzieci wyjeżdzających na kolonie do Białego Dunajca. Prosimy o niezawodne przybycie. Obecność obowiązkowa. W związku z tym, że nie były w tym roku sprzedawane kremówki w przyszłą niedzielę będzie prowadzona przez dzieci zbiórka do puszek na letnie kolonie. Zachęcamy do wsparcia.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę  Św. o 12.00 w int. Ks. Piotra i Ks. Leszka z ok  Ich imienin.

10. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych: Śp. Mariana Aleksandrowicza z Chrząchówka, Emilię Kiernicką z Młynek, Krystynę Suszek z Młynek, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu oraz śp. Wiesława Ciotuchę z Sielc, którego pogrzeb bedzie we wtorek. Wieczny odpoczynek

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.