Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

19października 2014

1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź druga:

Wójcik Kamil Tobiasz kawaler z  Par. Zarzecze i Matusiak Edyta panna z Par. tutejszej

2. Dziś przypada 20 rocznica śmierci Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, pamiętajmy w  modlitwach o naszej Ojczyźnie, o tych, którzy walczyli, by była wolna i niepodległa.

3. Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszy św. oraz przystępujących do Komunii. W zakrystii są przygotowane koperty z wypominkami. Prosimy o pomoc                      w dostarczeniu ich do rodzin.

4. Serdecznie dziękujemy za ofiary na tacę, które są przeznaczone na pomoc dla misjonarzy. Najbliższy tydzień przeżywamy w Kościele jako tydzień misyjny. Zachęcamy gorąco do modlitwy - zwłaszcza różańcowej - w intencji misjonarzy. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie modlitewne na godzinę 18.30. W środę przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz ciast przygotowany przez Akademie Młodzieżowa. Fundusze zebrane podczas tej akcji będą przeznaczone na rozwój Akademii Młodzieżowej.  Ze sprzedaży kremówek w ubiegłą niedzielę uzyskaliśmy 2467,77 zł ofiary te będą przeznaczone na organizację kolonii wakacyjnych dla dzieci z naszej parafii.

Dziękujemy także za kolejne ofiary zebrane w ramach kwartalnej kwesty:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Chrząchówek

1-20

335

Iwona Wiśniewska

Chrząchówek

90-128

360

Maria Sułek

Maria Polak

Końskowola

 

Brzezinki Doły

240

Janusz Sadurski

Anna Sadurska

Młyńska

480

Żyrzyńska,

390

Słoneczna

90

Sielce

1-41, 161

790

Ewa Jóźwicka

 

 

 

 

6. Zachęcamy do lektury nowych numerów Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 poświęcimy nowo zakupione ornaty.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Wacława Lipczewskiego ze Starej Wsi, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

12 października 2014

1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź pierwsza:

Wójcik Kamil Tobiasz kawaler z  Par. Zarzecze i Matusiak Edyta panna z Par. tutejszej

2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako kolejny dzień papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Tradycją tego dnia jest zbiórka ofiar do puszki na pomoc stypendialną dla polskiej młodzieży. Zachęcamy do wparcia tego dzieła.

Ponadto z inicjatywy młodzieży sprzedawane są dziś także kremówki, w cenie „wywoławczej” 4 zł za sztukę. Cały zysk zostanie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych kolonii, które chcemy zorganizować dla dzieci z naszej parafii. Serdecznie dziękujemy młodym z Akademii Młodzieżowej oraz z Szkolnego Koła Caritas. W tym tygodniu w czwartek 16 października, w kolejną rocznice wyboru Jana Pawła II, podczas Mszy św. wieczorowej będzie zbierana taca na fundusz pomocowy Stolicy Apostolskiej, tzw. świętopietrze.

3. Młodzież, która przygotowuje się do Bierzmowania i złożyła deklaracje, może w zakrystii odbierać indeksy.

4. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone na fundusz misyjny.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary w ramach zbiórki za III kwartał:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Stara Wieś

26-52

390

Marian Sikora

Końskowola

Pożowska 6, Zakładowa

300

Rafał Antoniak

Rudy

1A-24

670

Tadeusz Trawiński

 

 

 

 

Bóg zapłać za ofiarę z Warszawy w wysokości 200zł na kościółek Św. Anny

6. Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza dziś na Jesienny Kiermasz Materiału Szkółkarskiego. Kiermasz trwa do godziny 16.00.

7. Jak zawsze polecamy nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz Apostolstwa Chorych . Znaleziono w kościele pierścionek odbiór w zakrystii.

8.  W piątek 17.10 zapraszamy na 18.00 na Mszę Św. w intencji rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci.

9. Ks. Mirosław organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 0d 27.04 do 05.05.2015r. Chętnych po szczegółowe informacje zapraszamy do Ks. Mirosława.

10. Dziękujemy też Ks. Marcinowi  kapelanowi Hospicjum w Puławach za wygłoszone dziś Słowo Boże i prosimy  o wsparcie ofiarami puławskiego Hospicjum.

10. Na zakończenie pomódlmy się za śp. Mirosława Aleksandrowicza z Młynek, którego pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.