Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA TRÓJCY ŚW.
16
czerwca 2019r

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w kaplicy w Chrząchowie. Na Mszy Św. o 10.30 przeżywamy Rocznicę Komunii Św. dzieci z kl. IV.  

4. W tym tygodniu w czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej- Boże Ciało. Msze św. kościele parafialnym będą o godzinie 7.00, 10.00 z procesją do czterech ołtarzy i o 17.00, w kaplicach o 8.00. Procesja eucharystyczna przejdzie tradycyjnie ulicami Rynku w Końskowoli, prosimy przygotować ołtarze oraz stosownie udekorować domy. Delegacje z poszczególnych wiosek niech wezmą sztandary i feretrony. Tradycyjnie procesję uświetnią muzycy z naszej orkiestry oraz poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu naszej parafii. Ołtarze będą rozmieszczone w następujących miejscach: I – koło Pani Nojek, pomagają ubrać mieszkańcy ul. Jaworowej, Kwiatowej i Różanej, II – przy posesji państwa Gorczyców - pomagają w ubieraniu mieszkańcy Osiedla za Gminą i ul. Ogrodowej, ul. Rynek, III – wyjątkowo przy bramie wjazdowej do plebanii – pomagają mieszkańcy ul. Kurowskiej (Nr od 39 do 90) i Żyrzyńskiej, IV – przy parkanie kościoła – pomagają mieszkańcy ul. Lubelskiej i Starej Wsi. Bardzo proszę, aby przybieraniem ołtarzy pokierowali Radni Parafialni z wymienionych ulic. Druhów z OSP prosimy o czuwanie nad bezpieczeństwem podczas procesji. W środę  po Mszy św. wieczorowej będzie można odebrać banery i brzózki do dekoracji ołtarzy. W środę o godz. 17.00 próba sypania kwiatów dla wszystkich chętnych dziewczynek, nie tylko z klasy III.

5. W następną niedzielę  - niedzielę w oktawie Bożego Ciała odbędzie się na wszystkich Mszach Św. specjalne błogosławieństwo dzieci. W niedzielę w oktawie Bożego Ciała będziemy błogosławić dzieci najpiękniejsze kwiaty naszego życia. Po zakończeniu każdej  Mszy dzieci będą podchodzić i każde dziecko otrzyma od kapłana indywidualne błogosławieństwo.

6. . W zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę Św. zbiorową za zamarłych noszących imiona Janina i Jan, będzie odprawiona 24.06.2018r. o godz.18.00

7. W najbliższą środę zakończymy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież aby skorzystać z sakramentu pokuty, by z czystym sercem podziękować za rok nauki. Spowiedź codziennie przed wieczorową Mszą Św. Msze Św. na zakończenie roku w Końskowoli w środę o godz. 8.00 dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, w Chrząchowie            i w Pożogu Msza Św. o godz. 9.00. Pamiętajmy jednak, że nie ma wakacji od Pana Boga, modlitwy i Mszy Św.

8. W oktawie Bożego Ciała będzie POŚWIĘCENIE PÓL porządek będzie następujący: 21.06 piątek o 19.00 Końskowola, Pulki, 22.06 sobota o 19.00 Pożóg i Chrząchów 23.06 niedziela o 19.00 Opoka i Chrząchówek, 24.06 poniedziałek o 19.00 Młynki i Witowice, 25.06. wtorek o 19.00 Sielce i Wola Osińska, 26.06 środa o 19.00 Wronów, Rudy i Stara Wieś. Porządek jest też wywieszony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.                                                                                                                     

9.  Do lektury polecamy nowe wydania Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Apostolstwa Chorych.

10. Bóg zapłać za ofiary na kościół  w wys. 500zł i 100zł.

11. Do środy włącznie należy oddać karty zgłoszeń na kolonie. Brak wziętej i oddanej karty będziemy traktować jako rezygnację z udziału w koloniach.

12. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Aleksandra Przewłokę z Witowic, Jana Łogożnego z Rybnika, Janinę Kolek z Końskowoli, Wacławę Skwarek ze Starej Wsi,  Stanisławę Próchniak z Nowego Pożoga, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW.
09
czerwca 2019r

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św. a na Mszy Św. o 10.15 Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas. III. Od poniedziałku będzie trwał tzw. „Biały Tydzień”. Bóg zapłać za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Lublinie.

2. W przyszłą niedziele zapraszamy na modlitwe uwielbienia po wieczorowej Mszy Św.

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. W kościele parafialnym Msze św. będą o godz. 7.00., 9.00. i 18.00, w kaplicach o 16.00.  

4.W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać Komunię Rocznicową dzieci z klas IV.  Spowiedź dla dzieci z klas IV w piątek od 16.00

W przyszłą niedzielę odpust w Chrząchowie o 9.00 ku czci Trójcy Przenajświętszej.

5. Akademia Młodzieżowa zaprasza do udziału w dziękczynno–błagalnej Pielgrzymce Rodzin Bractwa Różańcowego do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej, która odbędzie się w sobotę 15 czerwca. Celem pielgrzymki jest podziękowanie za miniony rok szkolny, a także modlitwa za dzieci, młodzież i nasze rodziny. W programie pielgrzymki przewidziana jest Msza Święta, błogosławieństwo i zawierzenie każdej rodziny Matce Bożej Pacławskiej. Koszt pielgrzymki to 80 zł. Szczegóły pielgrzymki i zapisy u Ks. Emila. Akademia Młodzieżowa, zaprasza na spektakl pt. „Gość Oczekiwany”, który zostanie wystawiony w niedzielę 16 czerwca o godz. 18:00 w GOK. Akademia zaprasza na Bractwo Różańcowe 13 czerwca o 17.00 i procesję z Figurą Fatmimską po Mszy Św. wieczorowej.  Do wtorku można składać makulaturę przy starym wikariacie.

6. Od środy w kancelarii można odbierać informacje o kwalifikacji na kolonie w Białym Dunajcu dla dzieci z naszej Parafii i Gminy oraz karty zgłoszenia. Kolonie będą od 22 do 29 lipca. Zysk ze sprzedaży kremówek wyniósł 1750zł. Jest przeznaczony na letni wypoczynek.

7. Bóg zapłać za ofiarę w wys. 900 zł od Pielgrzymów do Częstochowy, za ofiarę bezimienną w wys. 200zł i 100zł oraz ofiarę od dzieci I Komunijnych w wys…. Te ofiary są przeznaczone na renowacje posadzki.

8. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

9. Na zakończenie pomódlmy się za śp. Genowefę Walencik z Końskowoli i Aleksandrę Próchniak z Lublina, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu oraz Ks. Abp Seniora Bolesława Pylaka. Wieczny odpoczynek...

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.