Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie.

 III NIEDZIELA ZWYKŁA

25 stycznia 2015

1. Dziś Światowy Dzień Trędowatych pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy cierpią na tę straszną chorobę. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim za miłe i serdeczne przyjęcie. Dziękujemy za zrozumienie, za podwożenie i wszystkie posiłki. Wielkie Bóg zapłać za ofiary złożone na spłatę długu po remoncie kościoła parafialnego i kościółka Św. Anny. Zebrano 95440zł. Przepraszamy też za wszystkie niedociągnięcia podczas wizyty duszpasterskiej.

 

2. Trwają nauki przedmałżeńskie w niedziele po wieczorowej Mszy Św.

 

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na wspólne kolędowanie z naszą Orkiestrą na Mszy Św. o godz.12.00. W związku z koncertem kolęd na sumie, zmiana tajemnic Żywego Różańca i katecheza dla dorosłych będzie w niedzielę 8 lutego.

 

4. Zbliża się  święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane  świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Eucharystii będą poświęcane tradycyjne świece, które zapalamy przy osobach umierających lub w sytuacji zagrożeń. Są znakiem naszego zawierzenia Bogu. Święto Ofiarowania Pańskiego z inicjatywy Jana Pawła II przeżywamy w całym Kościele jako dzień życia konsekrowanego.

 

5. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.

 

6.  Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą pogłębić swoją duchowość małżeńską, na spotkanie informacyjne  w dniu 25.01.15 (tj. dzisiaj w niedzielę) w naszym kościele po Mszy św. o godz. 17.

Szczególnie prosimy o przybycie małżeństwa, które dostały zaproszenia podczas wizyty duszpasterskiej. Spotkanie poprowadzi małżeństwo z Domowego Kościoła.

 

7. Wspólnota Domowy Kościół- gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie podejmuje inicjatywę czuwań modlitewnych w intencji rodzin.

Zapraszamy całe rodziny oraz narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa, w dniu 1 lutego po Mszy Świętej o godz. 18, do parafii pod wezwaniem św. Rodziny w Puławach. (Górna Niwa).

 

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Pawła Szymańskiego. Wieczny odpoczynek…


 II NIEDZIELA ZWYKŁA

18 stycznia 2015

1. Rozpoczynamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan tzw. Tydzień Ekumeniczny. Zachęcamy do modlitwy pamiętając o słowach Chrystusa: „Aby wszyscy byli jedno”

 

2. W tym tygodniu zakończymy z Bożą Pomocą wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na czas wspólnej modlitwy i rozmowy otworzyli dla nas drzwi swoich domów. Dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie. Dziękujemy za  podwożenie księży i wszystkie poczęstunki. Dziękujemy w sposób szczególny: Paniom Teresie Krzywdzie, Joannie Rusek, Jolancie Skowyrze i Panu Krzysztofowi Wawerskiemu z Pulek, Zbigniewowi Zadurze, Zbigniewowi Suszkowi i rodzinie Bojarszczuków z Pożoga Nowego Światu, Tomaszowi Przepiórce i rodzinie Przepiórków ze Starego Pożoga, Panu Lucjanowi Bigosowi z  ul. Różanej i Pani Grażynie Ciupak z Kwiatowej, Panu Lucjanowi Bigosowi i rodzinie Kozaków ze Starej Wsi.

Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły się z nami spotkać w wyznaczonym terminie planujemy odwiedzić w najbliższy wtorek po godz.15.30. Wcześniej prosimy o kontakt w zakrystii. Jutro Wizyta duszpasterska od15.30 na Pożowskiej 45.

 

3. Od soboty  31 stycznia rozpoczną się ferie w szkołach. Przypominamy rodzicom, młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, dzieciom, że nie na ferii od Pana Boga

 

4.Biuro Radia Maryja w Puławach organizuje wyjazd na Spotkanie Rodziny Radia Maryja. Spotkanie będzie 31.01,2015r, w kościele garnizonowym w Lublinie.

 

5.Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli przyjmuje zapisy na ferie.

Przewidujemy szereg atrakcji: zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 – 14, gry i zabawy, zajęcia integracyjne, wycieczki, wyjazd do teatru, posiłek.

Rodziców i opiekunów zapraszamy do zapisywania dzieci osobiście w godzinach otwarcia Ośrodka. GOK zaprasza miłośników historii na spotkanie poświęcone rocznicy Powstania Styczniowego. Wydarzenia sprzed 152 lat, jakie miały miejsce również na terenie Końskowoli, Puław, Żyrzyna przedstawią: Pani Dorota Chyl, Pani Urszula Sadurska i Pan Piotr Przygodzki  23 stycznia o godz. 16.30.

 

6. W zakrystii są do nabycia Gromnice na Św. Ofiarowania Pańskiego (02 lutego)

 

7. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli, Gościa Niedzielnego (w Gościu pierwsza część filmu o Św. Teresie) oraz Apostolstwa Chorych.

 

8. Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Pawła Szymańskiego, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Wieczny odpoczynek…

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.