Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - ODPUST PARAFIALNY
    23 września 2018
.

1.  Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Są przeznaczone na Seminarium Duchowne.

2. Wójt Gminy zaprasza na Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej żołnierzy AK     z terenu Gminy Końskowola zamordowanych przez niemieckich okupantów. Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. o godz.12.00 a po Mszy Św. przejście na cmentarz parafialny odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy.

3. W następny poniedziałek rozpoczyna się październik tradycyjnie poświęcony modlitwie różańcowej. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszym kościele na pól godziny przed wieczorową Mszą Św. Dwa razy w tygodniu dzieci będą prowadzić różaniec.

4. Zarząd Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprasza w niedzielę 7 października na Msze Św. o godz. 9.00. z okazji Dnia Starszego Człowieka, dalsze uroczystości po Mszy Św. w Gminnym Ośrodku Kultur

5. Polecamy nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

6. Jutro w poniedziałek 24 września po Mszy Św. wieczorowej zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

7. Do nabycia w zakrystii są już kalendarze parafialne  na 2018r. w cenie 10zł, dochód przeznaczony jest na kolonie dla dzieci.

8. W jajbliższy piatek zapraszamy na Mszę Św. o 17.00 z okazji powstania Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle"

9. Zapraszamy na modlitwę Koronka do Miłosierdzia Bożego w najbliższy piatek o 15.00 na plac przy Gminie w ramach akcji "Koronka na ulicach mista świata".

10. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu: Mariannę Chabros z Wronowa, Kazimierza Kozaka z Woli Osińskiej, Małgorzatę Chaborę ze Starej Wsi oraz Józefa Sułka z Opoki, którego pogrzeb będzie we wtorek. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - ODPUST PARAFIALNY
    16 września 2018
.

1. W dniu naszego Odpustu parafialnego z wdzięcznością myślimy o wszystkich, dzięki którym mamy udział w wierze Kościoła: o naszych przodkach, którzy nam ten dar przekazali, o kapłanach i siostrach zakonnych, którzy tutaj posługiwali. Dziękujemy wszystkim, którzy obecnie troszczą się o duchowy i materialny byt naszej wspólnoty. Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto przez modlitwę i ofiarę cierpienia  nas wspiera. Słowa wdzięczności kierujemy do tych, którzy przez swoje ofiary pieniężne uczestniczą w trudzie remontów parafialnych. Wszystkim obecnym, Gościom i parafianom, życzmy głębokiej radości i nadziei, które płyną od obecnego wśród nas Boga.

  Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej Uroczystości, począwszy od Drogi Krzyżowej w piątek, aż po Sumę odpustową: Księżom Wikariuszom, siostrze Gerardzie, służbie liturgicznej ołtarza, Panu Organiście Michałowi, Panu  Mariuszowi Szelągowi. Dziękuję wszystkim osobom, które w  środę i czwartek porządkowały otoczenie wokół kościoła. Dziękujemy Ks. Wojciechowi Stasiewiczowi za  Słowo Boże. Zachęcamy do wsparcia Kościoła Katolickiego na Ukrainie.                                                                                                                                                                      

3. W najbliższą sobotę zapraszamy na 100 lecie OSP w Rudach. Rozpocznie się ono Mszą św. polową o godz. 15.00 w Rudach.

4. Wójt Gminy zaprasza w przyszłą niedzielę na Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej żołnierzy AK z terenu Gminy Końskowola zamordowanych przez niemieckich okupantów. Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. o godz.12.00 a po Mszy Św. odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy na cmentarzu parafialnym.

5. W poniedziałek 24 września po Mszy Św. wieczorowej zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

6. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Lublinie.

7. Do nabycia są już kalendarze parafialne  na 2018r. w cenie 10zł, dochód przeznaczony jest na kolonie dla dzieci.

8. Jak co tydzień polecamy nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego, Apostolstwa Chorych.

9. Bożemu Miłosierdziu polećmy fundatorów naszej świątyni, pracujących tu niegdyś duszpasterzy,  siostry zakonne oraz Dariusza Debevera mieszkającego kiedyś w Końskowoli i Kazimierę Pajórek z Chrząchówka, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.