Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 I Niedziela Adwentu

03 grudnia 2023r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny oraz okres Adwentu. Bardzo gorąco zachęcamy, aby nie zmarnować tego czasu. Nie żałujmy wysiłku, aby pogłębić swój kontakt z Bogiem przez modlitwę, lekturę Słowa Bożego czy uczestnictwo w liturgii. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie o godzinie 7.00 w dni powszednie poza wtorkiem i czwartkiem, kiedy Msze roratnie będą o 18.00. Roratom towarzyszy specjalna symbolika światła przychodzimy z lampionami. Naszą przewodniczką po adwentowym czuwaniu będzie Matka Boża.

2. Dziś I niedziela miesiąca przed Sumą katecheza dla dorosłych i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Sumie koncert organowo wokalny serdecznie zapraszamy a o 15.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania

3. W dzisiejszą niedzielę podczas Sumy zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Osoby zaangażowane w przeprowadzenie zbiórek prosimy o dostarczenie tych opłatków rodzinom z naszej parafii od środy będą do odebrania w kancelarii parafialnej. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na remont parkanu wokół cmentarza, dokończenie kostki oraz inne prace remontowe. Całkowity koszt remontu bramy wejściowej wyniósł dwieście tysięcy pięćset zł.

4. Ważną przestrzenią adwentowego czuwania jest miłość bliźniego. Propozycji, w których możemy wyrazić naszą troskę o ludzi potrzebujących jest wiele:

- przez cały Adwent zbierane są ofiary do puszki w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy „Gwiazdka Nadziei”

- od dzisiejszej niedzieli będzie można zakupić świece na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczony na  wypoczynek organizowany przez Caritas dla najuboższych dzieci. Świece są do nabycia w zakrystii. Niech nie zabraknie świecy Caritas na naszym stole wigilijnym.  W tym roku są  trzy rodzaje świec.

5. W zakrystii możemy zakupić kalendarze parafialne na rok 2024.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca a w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, w kaplicach o 16.00. W piątek od godz. 1200 do1300 w kościele parafialnym zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Godziny Łaski. W piątek po wieczorowej Mszy Św. spotkanie Rady Duszpasterskiej.

7. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną na kościół w wysokości 200 zł  oraz 300zł.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka krwi od 9.30 do 13.30.

9. Przypominamy o konieczności rejestracji grobów na cmentarzu. Na tablicy ogłoszeń jest lista niezarejestrowanych grobów z sektora „C”. Następne listy będą wywieszane w kolejnych miesiącach. Prosimy o wyrzucanie śmieci TYLKO do kontenerów a nie w innych miejscach. Informacje w kancelarii

10. Dziś o 15.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

11. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza do Ratusza w godzinach 10.00 – 15.00 na bożonarodzeniowy kiermasz rękodzieła, połączony z konkursem kulinarnym „ Smaki Końskowoli”.

12. Za tydzień na Mszy Św. o 10.30 poświęcenie medalików dla dzieci z klas. III przygotowujących się do I Komunii Św.

13. W przyszłą niedzielę będzie prowadzony kiermasz świąteczny na rzecz Hospicjum w Puławach.

14. Zachęcamy do lektury nowych wydań Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

15. Przed błogosławieństwem powierzmy Bożemu Miłosierdziu śp. Teresę Kopińską z Nowego Pożoga, śp. Sławomira Kowalskiego z Końskowoli ,których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu oraz wszystkich, którzy zginęli w wojnie w Ukrainie i Ziemi Św.. Wieczny odpoczynek…


 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada 2023r.

1. Dzisiejsza niedziela kończy obchody Roku Liturgicznego. Niech każdy z nas pamięta o dziękczynnej modlitwie za wszelkie łaski otrzymane w tym szczególnym czasie. Przyszła niedziela będzie I Niedzielą Adwentu. W przyszłą niedzielę zostaną na Sumie pobłogosławione opłatki i będą rozprowadzane po I Niedzieli Adwentu. Od I Niedzieli Adwentu będą też do nabycia Wigilijne świece Caritas. Nasz Odpust Parafialny ku czci Św. Andrzeja Apostoła będzie 30.11 we czwartek. Msza Odpustowa o 18.00. W przyszłą niedzielę przed Sumą katecheza dla dorosłych i wyjątkowo zmiana tajemnic Różańca. Po Sumie koncert organowy w wykonaniu Pana Zbigniewa Gacha.

2. We czwartek 30.11 zapraszamy na Mszę Św. o godz.10.00. Będziemy modlić się w intencji osób niepełnosprawnych

3. Dziś po wieczorowej Mszy św. zapraszamy na Zaduszki literackie

4. Zachęcamy do lektury nowych numerów Niedzieli i Gościa Niedzielnego..

5. W przyszłą niedzielę o 15 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Msze Św. w kaplicach i kościele o tradycyjnych porach. W sobotę zapraszamy na adorację z po wieczorowej Mszy św.

7.  Dziękujemy za ofiarę bezimienną w wys. 100zł.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych polecanych w tegorocznych Wypominkach, zmarłych z naszych rodzin a także śp. Kazimierę Filipowską z Końskowoli i śp. Jana Białotę z Rud, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu oraz wszystkich, którzy zginęli w wojnie w Ukrainie i Ziemi Św..  Wieczny odpoczynek …

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.