Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela Zwykła

 01 sierpnia 2021r.

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dziękujemy ks. Jerzemu Węzce proboszczowi z Gołębia za dzisiejsze Słowo Boże. Rozpoczął się miesiąc sierpień, miesiąc modlitw o trzeźwość i miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dotkniętych wielką tragedią pijaństwa. Dajmy dobry przykład.

3. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego Msze Św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Nie ma Mszy Św. w kaplicach. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Nie będzie Mszy Św. w kaplicach z racji I czwartku i piątku. W sobotę adoracja po wieczorowej Mszy. Św.

4. Planowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa, Kalisza i Lichenia w dniach 25-26 sierpnia zapisy i szczegóły u P. Stanisława Ćwikły.  Tel. 601187674 lub 81 88 125 79 (po godz. 20.00)

5. Od niedzieli 15 sierpnia będziemy przyjmować zapisy na Msze Św. gregoriańskie na 2022r., a od niedzieli 22 sierpnia pozostałe intencje.

6. Dziękujemy za ofiary bezimienne na kościół w wys. 200zł oraz 100zł.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert po wieczorowej Mszy Św. wystąpią: Pan Piotr DZIEWIECKI - organy i portatyw i Pani dr Marika JURKIEWICZ – gitara.

8. Jak co tydzień polecamy nowe wydania Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

9. Zakończyły się kolonie w Białym Dunajcu. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie sponsorom, dziękujemy opiekunom, a dzieci zapraszamy do odbioru płyt ze zdjęciami z kolonii w zakrystii.

10. Wójt Gminy Końskowola oraz Klub Sportowy Powiślak zaprasza na szczepienia wszystkich chętnych w dniu dzisiejszym na stadionie Powiślaka w godz. 13.00 do 17.00. Nie trzeba wcześniejszej rejestracji. Szczepienia wykonywane przez personel Ośrodka Zdrowia w Końskowoli

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych: śp Barbarę Guzowską z Końskowoli i śp. Andrzeja Próchniaka z Puław, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła

ODPUST ŚW.ANNY

 25 lipca 2021r.

1. Dzisiaj w dniu odpustu Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 12.00 – Suma i 17.00  w kościółku Św. Anny. Dziękujemy Ks. Prałatowi Tadeuszowi Pajurkowi naszemu rodakowi za modlitwę i Słowo Boże na cmentarzu w dniu wczorajszym, a Ks. Rafałowi Olchawskiemu za posługę Słowa przez cały dzień dzisiejszy. Dziś modlimy się za dziadków i wszystkie osoby starsze – ostatnia niedziela lipca będzie z ustanowienia papieża Franciszka dniem modlitw za te osoby. Witamy też w naszej wspólnocie Ks. Arkadiusza Kęcika, nowego ks. Wikariusza, który rozpoczyna pracę w naszej Parafii i życzymy mu wielu łask.

3. W czwartek 29.07 w godz. od 9.00 do 13.00 na Rynku w Końskowoli będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 w szczepionkobusie, szczepionką jednodawkową firmy Johnson.

4. Tradycyjnie w sierpniu zapraszamy na koncerty organowe pierwszy koncert niedzielę 8 sierpnia po wieczorowej Mszy św., wystąpią:  Pan Piotr DZIEWIECKI - organy i portatyw i Pani dr Marika JURKIEWICZ - gitara

5. W przyszłą niedzielę po Sumie zamiana tajemnic Żywego Różańca

6.  Dziękujemy Wspólnocie przyjaciół Oblubieńca za pomoc w przygotowaniach kościółka św. Anny do celebracji liturgicznych.

7. Planowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa, Kalisza i Lichenia w dniach 25-26 sierpnia zapisy i szczegóły u P. Stanisława Ćwikły.  Tel. 601187674 lub 81 88 125 79 (po godz. 20.00)

8. Polecamy nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. 

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ze Słowem Bożym Ks. Jerzego Węzkę,  proboszcza z Gołębia, który będzie zbierał ofiary na budowę plebanii.

10. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Renatę Kuśmierz z Chrząchowa, śp. Stanisława Sykuta z Puław, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu, oraz śp. Barbarę Guzowską z Końskowoli, której pogrzeb będzie we wtorek jak również zmarłych fundatorów i dobroczyńców naszej Parafii. Wieczny odpoczynek…                                                                    

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.