Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

26 maja 2024r.

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w kaplicy w Chrząchowie. Na Mszy Św. o godz. 10.30 Komunia rocznicowa dla dzieci z klas IV.  W przyszłą niedzielę przed Suma katecheza dla dorosłych po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca. Ofiary na tacę z następnej niedzieli przeznaczone  będą na Seminarium Duchowne

2. W Diu Matki pamiętajmy w modlitwach o maszych mamach.

3. Jutro o 18.00 Ks. Biskup Adam Bab udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii.

4. W tym tygodniu w czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św. kościele parafialnym będą o godzinie 7.00, 10.00 z procesją do czterech ołtarzy i o 17.00, w kaplicach o 8.00. Procesja eucharystyczna przejdzie tradycyjnie ulicami Rynku w Końskowoli, prosimy przygotować ołtarze oraz stosownie udekorować domy. Delegacje wiosek niech wezmą sztandary i feretrony. Tradycyjnie procesję uświetnią muzycy z naszej orkiestry oraz poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu naszej parafii. Ołtarze będą rozmieszczone w następujących miejscach: I – koło Apteki, pomagają ubrać mieszkańcy ul. Jaworowej i Różanej, II – przy posesji państwa Gorczyców - pomagają w ubieraniu mieszkańcy Osiedla za Gminą i ul. Ogrodowej, III – koło Państwa Sadurskich i Sikorów – pomagają mieszkańcy ul. Kurowskiej i Żyrzyńskiej, IV – przy parkanie kościoła – pomagają mieszkańcy ul. Lubelskiej i Starej Wsi. Bardzo proszę, aby przybieraniem ołtarzy pokierowali Radni Parafialni z wymienionych ulic. Druhów z OSP prosimy o czuwanie nad bezpieczeństwem podczas procesji. W środę po Mszy św. wieczorowej będzie można odebrać banery i brzózki do dekoracji ołtarzy.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

6. W następną niedzielę  - niedzielę w oktawie Bożego Ciała odbędzie się na wszystkich Mszach Św. specjalne błogosławieństwo dzieci z nałożeniem rąk na głowę dziecka. W niedzielę w oktawie Bożego Ciała będziemy błogosławić dzieci najpiękniejsze kwiaty naszego życia. Po zakończeniu Mszy dzieci będą podchodzić i każde dziecko otrzyma od kapłana indywidualne błogosławieństwo.

7. W oktawie Bożego Ciała POŚWIĘCENIE PÓL porządek będzie następujący:  

31.05 piątek o 19.00 Pożóg ; Wronów, ; Pulki;

01.06 sobota o godz.19.00 Końskowola (kościół św. Anny)

02.06 niedziela o 19.00 Opoka ; Młynki

03.06 poniedziałek o 19.00 Chrząchów ; Witowice

04.06 wtorek o 19.00 Chrząchówek ; Rudy

05.06. środa o 19.00 Wola Osińska ; Sielce ; Stara Wieś

Porządek jest też wywieszony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.                                                                                                        

8.  Do lektury polecamy nowe wydania Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Apostolstwa Chorych.

9. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych śp. Zdzisława Łucjanek z Witowic , którego pogrzeb odbył się w tym tygodniu, śp. Janusza Siedliskiego z Końskowoli, którego pogrzeb będzie w poniedziałek oraz tych, którzy zginęli w wojnie w Ukrainie i Ziemi św.. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

19 maja 2024r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św. a na Mszy Św. o 10.15 I Komunię Św. dzieci z klas. III. Od poniedziałku będzie trwał tzw. „Biały Tydzień”.  

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. W kościele parafialnym Msze św. będą o godz. 7.00., 9.00. i 18.00, w kaplicach o 16.00.  O godz. 19.00 próba dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać Komunię Rocznicową dzieci z klas IV.

4. Sakramentu Bierzmowania udzieli Ks. Bp. Adam Bab w poniedziałek 27.05. na Mszy  św. o 18.00

5. Zapraszamy dziś po wieczorowej Mszy św. na Modlitwę Uwielbienia.

6. W następną niedzielę odpust w Chrząchowie o 9.00, ku czci Trójcy Przenajświętszej.

7. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na kościół w wys. 200zł i 100zł. Bóg zapłać za nowe obrusy na Wielki Post i Adwent od rodziców dzieci przyjmujących pierwszą Komunię Św. i Komunię rocznicową.

8. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

9. Na zakończenie pomódlmy się za śp. Jacka Węgorka z Sielc, śp. Natalię Kulig z Rud, śp. Marka Kozaka z Witowic, śp. Józefę Kołodyńską z Lasu Stockiego, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu oraz poległych w wojnie w Ukrainie i Ziemi św.. Wieczny odpoczynek...

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIE

12 maja 2024r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przyszła niedziela będzie Uroczystością Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. Przypominamy, kto w okresie wielkanocnym świadomie i dobrowolnie nie przystąpi do Komunii Św. popełnia grzech ciężki. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy po wieczorowej Mszy Św. na Modlitwę Uwielbienia.

3. W następną niedzielę na Mszy o godz. 10.15. będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas III. Zapraszamy na tę Mszę rodziców i gości. Prosimy jeśli to możliwe, aby inni parafianie uczestniczyli w pozostałych Mszach. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz.9.00. Komunia Św. rocznicowa dla dzieci z klas IV będzie w niedzielę 26.05. o godz. 10.30. Spowiedź dla tych dzieci także w najbliższą sobotę o 11.00

4. Dziś są rozprowadzane Kremówki papieskie. Bóg zapłać w imieniu młodzieży i dzieci.

5. Polecamy nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

6. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Krzysztofa Chabrosa z Pożoga Nowego, którego pogrzeb odbył się w tym tygodniu oraz wszystkich poległych w wojnie w Ukrainie i Ziemi św. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 VI NIEDZIELA WIELKANOCY

05 maja 2024r.

1. Przeżywamy VI niedzielę Wielkanocy. Przed Sumą katecheza dla dorosłych po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. W następną niedzielę będą rozprowadzane przez Akademię Młodzieżową Kremówki Papieskie, są one cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej oraz Akademii Młodzieżowej. Cena to 8 zł, można oczywiście złożyć większą ofiarę. Dodatkiem będą broszury z mało znanymi historiami z życia Św. Jana Pawła II.

4.  Bóg zapłać za ofiarę na kościół w wys. 100zł.

5. Polecamy nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy o 10.30 będą poświęcone książeczki do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7. We środę 8.05. o 18.00 Msza św. za zmarłych Stanisławów i Stanisławy.

8. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza do zwiedzania „MUZEUM NA KÓŁKACH”. Mobilna wystawa Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN stanie na Rynku 10 maja i będzie do obejrzenia przez 3 dni. W niedzielę 12 maja po Mszy św. o 12.00  na ścianie Ratusza zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Żydów pomordowanych w Końskowoli podczas II wojny światowej. Szczegóły na plakatach i w Internecie.

9. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych: śp. Martę Stępniak z Witowic, śp. Feliksę Kopińską z Pulek, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu a także poległych w wojnie w Ukrainie i Ziemi św.. Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.