Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie. 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  XVII Niedziela Zwykła - ODPUST ŚW. ANNY

24 lipca 2016

1. Dzisiaj w dniu odpustu Msze św. o 7.00, 9.00, 12.00 – suma i o 17.00 w kościółku Św. Anny.  Dziękujemy Ks. Piotrowi Kotowi dyrektorowi domu rekolekcyjnego w Nałęczowie za dzisiejszą posługę słowa.  

2. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zapowiedź druga: Wąsik Arkadiusz kaw. z Puław z Par. MB Różańcowej w Puławach i Chabros Aleksandra panna z Pożoga Starego z par. tut

3. Dziękujemy pielgrzymom do Ziemi Świętej za ufundowanie ornatu z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej. Ten ornat będzie używany podczas Mszy w 13 dniu każdego miesiąca. Jeszcze raz dziękujemy Panu Lucjanowi Kurowskiemu za materiał szkółkarski do obsadzenie skarpy przy kościółku, dziękujemy też wszystkim za uporządkowanie otoczenia po wykonanych pracach. Dziękujemy 6 osobom, które odpowiedziały na apel pomocy w sprzątaniu kościółka przed odpustem.

4.  Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę – dziś ostatni dzień zapisów. Osoby, które zapisały się informujemy, że w dniu 01 sierpnia o godzinie 19.00 w kościele MB Różańcowej w Puławach odbędzie się spotkanie organizacyjne. Natomiast spotkanie osób wyjeżdzających na Światowe Dni Młodzieży z naszej parafii będzie jutro w sali na plebanii po Mszy o godz. 18.00.

6. Dziękujemy za kolejne ofiary na II-gi kwartał:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Wola Osińska

1-14

270

Anna Kuta

73-95

185

Zofia Adasik

Końskowola

Pożowska 6 Zakładowa

210

Rafał Antoniak

Sielce

44-86A

470

 

87-113

550

 

Bóg zapłać za ofiarę od pielgrzymów do Kodnia w wys. 440zł.

7. Polecamy nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety są do nabycia przy wejściu do zakrystii. 

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą śp. Marię Janinę Mrozek z Końskowoli,  Stanisława Piłata z Pożoga Nowego,  Stanisława Kołodziejczyka z Klementowic, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  XVI Niedziela Zwykła

17 lipca 2016

1. Gościmy dziś ze Słowem Bożym Ks. Marcina Sochę kapelana Hospicjum w Puławach, można przed kościołem złożyć ofiarę na Hospicjum w Puławach.

2. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź pierwsza: Wąsik Arkadiusz kaw. z Par. MB Różańcowej w Puławach i Chabros Aleksandra panna z Pożoga Starego z par. tu

3. Od czwartku Msze św. będą sprawowane w kościółku św. Anny. W sobotę o godzinie 18.00 na cmentarzu parafialnym będzie Msza św. za zmarłych, wcześniej o 17.00 różaniec wypominkowy. W dniu odpustu Msze św. będą sprawowane w kościółku św. Anny o 7.00, 9.00, 12.00 i o 17.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicach. Kazania przez cały dzień będzie głosił Ks. Piotr Kot, który jest dyrektorem domu rekolekcyjnego w Nałęczowie.

4. Dziś po każdej Mszy św. poświęcamy pojazdy z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na pomoc dla misjonarzy.

5. Odpust jest okazją do odwiedzenia i uporządkowania grobów naszych bliskich. Pamiętajmy o segregowaniu śmieci zgodnie ze wskazówkami na tabliczkach.

6. Planowana jest trzydniowa pielgrzymka do Sanktuariów Południowej Polski w dniach 26-28 sierpnia. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń. Zapisy u P. Stanisława Ćwikły.

7. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy przyjmujemy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. W ramach funduszu Idę z Tobą można własne intencji powierzyć pielgrzymom.

8. Dziękujemy za ofiary na II-gi kwartał:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Końskowola

Kościelna Ogrodowa Szewska

280

Wacława Mąkosa

Końskowola

Poletka Pożowska

200

Maria Szymańska

Witowice


16-30

1-15

330

500

Kazimierz Kęsik

Teresa Kozak

9. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

10. Zapraszamy do generalnego sprzątania kościółka Św. Anny oraz otoczenia przed Odpustem na wtorek 18 lipca na godz. 10.00.

11. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie organizacyjne w sprawie kolonii dla dzieci.

12. W sobotę  z Rynku w Końskowoli o godz. 8.00 wyjazd na Arenę Młodych do Lublina, są jeszcze wolne miejsca, koszt wyjazdu to 5 zł.

13. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Władysławę Kunę z Opoki, której pogrzeb odbył się w tym tygodniu a także Marię Janinę Mrozek z Końskowoli, której pogrzeb będzie we wtorek. Wieczny odpoczynek…

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.