Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.06.2017r.

1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zapowiedzi pierwsze:

Kobus Kamil kaw. z Nowego Pożoga i Polak Weronika panna z Kalenia z par. Św. Józefa w Markuszowie

Fijoł Piotr kaw. z Końskowoli z par. tut i Pietras Karolina panna z Łazisk z par. Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim

Zapowiedzi drugie:

Pałka Łukasz kaw. z Pożoga Nowego z par. tut. i Plata Justyna panna z Warszawy z par. Św. Tomasza Ap. w Warszawie. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych między wyżej wymienionymi, jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

2. Tradycyjnie w ciągu lipca i sierpnia nie będzie w niedziele Mszy św. o godzinie 10.30.

3. W czwartek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w kościele o 7.00,9.00,18.00. Taca w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej - jest to tzw. Świętopietrze

4. Biuro Radia Maryja w Puławach organizuje w dniu 09.07 pielgrzymkę do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Zapisy w Końskowoli przyjmuje P. Wacława Mąkosa

5.  W przyszłą niedzielę 02.07. po Mszy Św. o godz.12.00 spotkanie rodziców dzieci wyjeżdzających na kolonie do Białego Dunajca. Prosimy o niezawodne przybycie. Obecność obowiązkowa.

6. Dziękujemy za pierwsze ofiary w ramach zbiórki na drugi kwartał:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Końskowola

Dąbrowskiego

180

Anna Krawczyk

Kurowska

920

Helena Bisek

Spokojna Północna Rybna Wąska

360

Ciasna Krzywa Polna

360

W zakrystii są jeszcze zeszyty do zapisywania ofiar.

7.  W niedzielę 9 lipca będziemy gościć kwartet wokalny „Wyszywanka” z Tarnopola na Ukrainie.

8. Dziś o godz. 15.00 spotkanie w Domu Strażaka w Młynkach, w sprawie norm hałasu przy budowie nowych dróg.

9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Trzebnicy, Wambierzyc,  Częstochowy. Szczegóły i zapisy u p. Stanisława Ćwikły.

10. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.

10A Trwają zapisy na dwutygodniowy obóz letni Akademii Młodzieżowej w Libuszy w terminie od 3-16 lipca. Młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym można zgłaszać do 29.06 w zakrystii lub u p. Kingi Kufel Koszt 500zł

10B Akademia Młodzieżowa oraz GOK zapraszają na Przegląd Teatrów Amatorskich w GOK-u od godz. 13.00

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Leszka Matysiaka z Młynek, którego pogrzeb odbył się w tym tygodniu oraz Stanisława Adamczyka z Nowego Pożoga, którego pogrzeb będzie w poniedziałek:. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.06.2017r.

1. Dziś w niedzielę w oktawie Bożego Ciała błogosławimy dzieci

2. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:  Zapowiedź pierwsza:

Pałka Łukasz kaw. z Pożoga Nowego z par. tut. i Plata Justyna panna z Warszawy z par. Św. Tomasza Ap. w Warszawie

Zapowiedź druga: Krzywda Karol kaw. z Pulek z par. tut. i Łopatek Agnieszka panna z Żyrzyna z par. Św. Piotra i Pawła w Żyrzynie

Ozga Paweł kaw. z Lublina z par. Św. Krzyża w Lublinie i Kufel Kinga panna z Końskowoli z par. tut. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych między wyżej wymienionymi, jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

3. W czwartek, w oktawę Bożego Ciała, zapraszamy na godzinę 18.00 na Mszę św. i sakrament Bierzmowania a później na procesję do czterech ołtarzy. Prosimy o dekorację ołtarzy mieszkańców następujących wiosek: I Chrząchowa i Chrząchówka; II Sielc; III Woli Osińskiej; IV Pożoga. Członków rady parafialnej z poszczególnych miejscowości prosimy o pokierowanie pracą przy ołtarzach. Spowiedź dla kandydatów i świadków Bierzmowania w środę od 16.00.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00 i 18.00.

5. W przyszłą niedzielę o godzinie 9.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji pracowników Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z okazji dorocznych dni otwartych. Potem dalsze uroczystości i wiele atrakcji w Ośrodku. Dyrekcja serdecznie zaprasza.

6. W dniach 7-9 lipca organizowana jest pielgrzymka do Trzebnicy, Wambierzyc,  Częstochowy oraz miejsc w Dolinie Kłodzkiej, w tym zwiedzanie Gór Stołowych. Szczegóły i zapisy u p. Stanisława Ćwikły.

7. Zbliża się koniec drugiego kwartału. Bardzo proszę osoby zbierające o wzięcie zeszytów do zbiórek

8. Polecamy nowe wydania Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

9. Przypominamy rodzicom dzieci wyjeżdzających do Białego Dunajca o zwrocie kart kolonijnych i wpłaty do 25 czerwca.

10. W zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę Św. zbiorową za zamarłych noszących imiona Janina i Jan, będzie Ona odprawiona 24.06.2017r. o godz.18.00

11. Trwa poświeceni pól. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i ofiary.

12. W najbliższy piątek zakończymy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież aby skorzystać z sakramentu pokuty, by z czystym sercem podziękować za rok nauki. Spowiedź codziennie przed wieczorową Mszą Św. Msze Św. na zakończenie roku w Końskowoli w piątek o godz. 9.30 dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, w Chrząchowie Msza Św. o godz.8.00 a w Pożogu o 9.00. Pamiętajmy jednak, że nie ma wakacji od Pana Boga, modlitwy i Mszy Św.

13. Biuro Radia Maryja w Puławach organizuje w dniu 09.07 pielgrzymkę do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Zapisy w Końskowoli przyjmuje P. Wacława Mąkosa.

14. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek....

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.