Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

01 marca 2015

1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź druga:

Kwiatkowski Łukasz cywilnie związany z Dęblina  Par. Chrystusa Miłosiernego i Kwiatkowska Magdalena cywilnie związana z Chrząchowa Par. tutejsza.

Zapowiedź pierwsza:

Karbownik Tomasz Paweł kaw. z Dęblina Par. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie i Grzęda Joanna Barbara panna z Rud Par. tutejszej                                                            Próchniak Tomasz kaw. z Puław Par. Św. Józefa w Puławach i Jarzyna Martyna panna z Pożoga Starego Par. tut.                                                                                        Tomczyk Krystian Grzegorz kaw. z Młynek Par tutejszej i Olszewska Monika Ewa Panna z Chojnowa Par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie.                            Rafał Polak kaw. ze Starej Wsi Par. tutejsza i Aftyka Urszula panna z Michowa Par. Wniebowzięcia NMP w Michowie

2. Dziś gościmy Siostrę ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek. Bóg zapłać za słowo o pracy misyjnej. Siostra zbiera też ofiary na placówki misyjne Sióstr Benedyktynek. Dziś też pierwsza niedziela miesiąca, po sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca – nie będzie katechezy dla dorosłych.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca. Msze Św., spowiedzi i nabożeństwa o tradycyjnych porach. Przypominamy o Sakramencie pokuty szczególnie kandydatom do Bierzmowania.

4. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji wszystkich niewiast. Zapraszamy też na koncert naszej orkiestry po Mszy Św. o godz. 12.00

5. Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli  zaprasza 6.03.2015 r. (piątek) o godz. 17.00 na spotkanie          z P. Aleksandrem Lewtakiem poświęcone „Żołnierzom Wyklętym” 

6. W zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową za zmarłych o imieniu Józef lub Józefa. Msza będzie 19 marca w Uroczystość Św. Józefa o godz.18.00

7.  Wyjazd na pielgrzymkę do Sandomierza będzie 7 marca o godz. 7.00. Zmiana nastąpiła w związku z dodatkowym zwiedzaniem Baranowa Sandomierskiego. Wpłatę w wysokości 100zł należy uiścić do 4 marca w kancelarii parafialnej.

8. Szkoła Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Puławach zaprasza wszystkich zainteresowanych uzupełnieniem wykształcenia. Szczegóły na stronie internetowej Centrum i tablicy ogłoszeń.

9. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania będzie miała spotkaniu o godz. 17.00. w przyszłą niedzielę.

10. Zwracamy się z prośbą o wsparcie dla działalności Stowarzyszenia „Fara Końskowolska” poprzez przekazanie 1% podatku. Numer KRS, który należy wpisać w formularz PIT, znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia. Można go także uzyskać w zakrystii (0000220451). Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu zeznania podatkowego. Dokumenty prosimy dostarczyć do kancelarii parafialnej.

11. Polecamy nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

12. Na zakończenie polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Mariana Kolka, Jana Kruka, Stanisława Wiejaka, Adelę Kruk, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22 lutego 2015

1. W minionym tygodniu wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu. Dołóżmy starań, aby był to czas intensywnego przeżywania wiary i wzrastania w niej. Przypominamy o nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o 16.00 (dla dzieci) oraz o 17.00, a także o Gorzkich Żalach w niedziele o 16.30. W każdy czwartek od 16.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Znajdźmy czas na lekturę Słowa Bożego oraz na dodatkową modlitwę. Zachęcamy do praktykowania jałmużny wielkopostnej. Do puszki możemy składać ofiary na dzieło pomocy organizowane przez CARITAS.

2. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź pierwsza: Kwiatkowski Łukasz cywilnie związany z Dęblina  Par. Chrystusa Miłosiernego i Kwiatkowska Magdalena cywilnie związana z Chrząchowa Par. tutejsza.

Zapowiedź druga:

Wojtaś Łukasz kawaler z Bazanowa Starego Par. w Bazanowie Starym i Kęsik Agnieszka panna z Chrząchowa Par. tutejsza

3. W przyszła niedziele będziemy gościli Siostrę ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek, które pracują w naszej Parafii. Siostra przedstawi pracę na misjach, będzie też zbierała ofiary na misje Sióstr Benedyktynek.

4. Przyszła niedziela będzie to pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie zmiana Tajemnic Żywego Różańca, wyjątkowo nie będzie katechezy dla dorosłych.

5. Dziś po Mszy Św. o 10.30 zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

6. Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii będzie 17 czerwca. Osoby, które zamówiły Msze Św. 17 czerwca na 18.00 proszone są o kontakt w zakrystii.

7. Bóg zapłać za ofiary  złożone na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie

8. Nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę do Sandomierza.

9. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli i Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego (w Gościu Niedzielnym artykuł o naszym Parafianinie)

10.  W czwartek o 18.00 będziemy modlić się w int. naszego Ks. Mirosława Rybki z okazji Jego imienin. Serdecznie zapraszamy. 


 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.