Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie. 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 Niedziela Trójcy Przenajświętszej

22 maja 2016

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w kaplicy w Chrząchowie.  Dziś na Mszy św. o 10.30 Komunia św. Rocznicowa dzieci z klas IV. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.

2. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedzi pierwsze: Skruszeniec Piotr kaw. z Chrząchowa par. tut. i Osuch Anna panna z Zabłocia par. Św. Józefa w Markuszowie

Lewtak Łukasz kaw. z Chrząchowa i Ogórek Monika panna z Chrząchowa oboje par. tut.

Sulima Piotr kaw. z Wojszyna par. Św. Stanisława w Janowcu i Furtak Marzena panna z Młynek par. tut.

Zapowiedzi drugie: Tusiński Krzysztof  kaw. z Zawady par. Św. Wojciecha w Wąwolnicy i Suszek Agnieszka panna z Pożoga Starego par. tut. Kto wiedziałby o przeszkodach kanonicznych, jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej

3. W tym tygodniu w czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św. kościele parafialnym będą o godzinie 7.00, 10.00 z procesją do czterech ołtarzy i o 17.0, w kaplicach o 8.00. Procesja eucharystyczna przejdzie tradycyjnie uliczkami Rynku w Końskowoli, prosimy przygotować ołtarze oraz stosownie udekorować domy. Delegacje z poszczególnych wiosek niech wezmą sztandary i feretrony. Tradycyjnie procesję uświetnią muzycy z naszej orkiestry oraz poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu naszej parafii. Ołtarze będą rozmieszczone w następujących miejscach: I – koło Pani Nojek, pomagają ubrać mieszkańcy ul. Dąbrowskiego i Nowego Osiedla, osiedla za Ośrodkiem, II – przy posesji państwa Gorczyców - pomagają w ubieraniu mieszkańcy Osiedla za Gminą i ul. Ogrodowej, III – koło Państwa Sadurskich i Sikorów – pomagają mieszkańcy ul. Kurowskiej i Żyrzyńskiej, IV – przy parkanie kościoła – pomagają mieszkańcy ul. Lubelskiej. Bardzo proszę, aby przybieraniem ołtarzy pokierowali Radni Parafialni z wymienionych ulic. Druhów z OSP prosimy o czuwanie nad bezpieczeństwem podczas procesji. W środę, po Mszy św. wieczorowej, zapraszamy na spotkanie wszystkie służby odpowiedzialne za procesję. Wtedy też będzie można odebrać banery i brzózki do dekoracji ołtarzy. Parafian, którzy mogą dostarczyć brzózki do dekoracji ołtarzy prosimy o przywiezienie drzewek w tym dniu do godziny 18.00. Parafia w Gołębiu zaprasza na Koncert chwały który będzie w Boże Ciało przed kościołem w Gołębiu o godz.18.00.

4. W oktawie Bożego Ciała będzie poświęcenie pól. Porządek poświęceń jest następujący:

Piątek Opoka Pulki i Końskowola przy figurze na ul. Żyrzyńskiej godz.19.00

Sobota Chrząchów i Chrząchówek godz.19.00

Niedziela Witowice i Młynki godz.15.00

Poniedziałek Sielce i Wola Osińska godz.19.00

Wtorek Wronów i Rudy godz.19.00

Środa Pożóg i Stara Wieś godz.19.00. Porządek jest podany na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej

5. W następną niedzielę  - niedzielę w oktawie Bożego Ciała odbędzie się na wszystkich Mszach Św. specjalne błogosławieństwo dzieci. W niedzielę w oktawie Bożego Ciała będziemy błogosławić dzieci najpiękniejsze kwiaty naszego życia. Po zakończeniu każdej  Mszy dzieci będą podchodzić i każde dziecko otrzyma od kapłana indywidualne błogosławieństwo.

6. W niedzielę 29 maja zapraszamy na Mszę Św. o godz.12.00 upamiętniającą 1050 rocznicę Chrztu Polski. Po Mszy Św. okolicznościowy koncert.

7. Stowarzyszenie Koło Sobieszyniaków i Dyrekcja Szkoły zapraszają na X Zjazd Absolwentów szkoły w Sobieszynie-Brzozowej. Szczegóły w na tablicy ogłoszeń.

8.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Trójmiasta i Oliwy, osoby chętne prosimy o kontakt w kancelarii. Prosimy też o wpłacanie pozostałej kwoty

9. w związku ze zmiana daty Sakramentu Bierzmowania  w naszej parafii prosimy o kontakt osoby, które zamówiły Msze św. o godz. 18.00 w dniu 21 czerwca,

10. Do lektury polecamy nowe wydania Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

11. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną na kościół w wys. 150 zł i z Młynek także w wys. 150zł.

12. W najbliższa sobotę 28 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 w intencji wszystkich jubilatów obchodzących w tym roku 50 rocznicę małżeństwa.

13. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Henrykę Próchniak z Końskowoli,  Łukasza Wiejaka z Pożoga, Henryka Mrozka z Końskowoli, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu oraz Stefana Stadejka z Sielc Wacława Sumorka z Witowic, których pogrzeby będą w poniedziałek. Wieczny odpoczynek…

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 Niedziela ZESLANIA DUCHA ŚWIETEGO

15 maja 2016

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św., a na Mszy o 10.15 Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas. III. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.30. Komunia Św. Rocznicowa dzieci z klas. IV. Próba dzieci w piątek o godz. 16.00

2. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedzi  pierwsze: Tusiński Krzysztof  kaw. z Zawady par. Św. Wojciecha w Wąwolnicy i Suszek Agnieszka panna z Pożoga Starego par.tut.

Zapowiedzi drugie: Zalewski Arkadiusz kaw. z  Cycowa par. Św. Józefa w Cycowie i Śwital Magdalena panna  z Rud par. tut.

Gawryjołek Oskar Patryk kaw. z Dęblina par. Papieża Piusa V w Dęblinie i Pawelec Karolina panna z Końskowoli par. tut

Fałek Adrian kaw. z Lublina z par. M.B. Nieustającej Pomocy w Lublinie i Śwital Ewelina panna z Woli Osińskiej par. tut.

Cieplicki Łukasz kaw. z Chrząchówka par. tut. i Zielonka Beata panna z Chorza par. Św. Wojciecha w Wąwolnicy. Kto wiedziałby o przeszkodach kanonicznych, jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. W kościele parafialnym Msze św. będą o godz. 7.00., 9.00., i 18.00; w kaplicach o 16.00.  

4. W przyszłą niedzielę Akademia Młodzieżowa poprowadzi sprzedaż kremówek dochód jest przeznaczony na letni wypoczynek dzieci z naszej parafii..

5. W przyszłą niedzielę odpust w Chrząchowie o 9.00 ku czci Trójcy Przenajświętszej.

6. Bóg zapłać za ofiarę za I kwartał ze Starej Wsi i Różanej w wys. 480zł. Zbierali P. Janina Wojdaszka i P. Artur Kaczmarski.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. na godz. 12.00 sprawowana w int Ks. Leszka z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich i Ks. Emila z ok. imienin

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuariów Śląska. Informacje u p. Stanisława Ćwikły.

9. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

10. W niedzielę 29 maja zapraszamy na Mszę Św. o godz.12.00 upamiętniającą 1050 rocznicę Chrztu Polski. Po Mszy Św. okolicznościowy koncert.

11. Na zakończenie pomódlmy się za śp. Józefa Tusińskiego z Zawady kiedyś mieszkającego w Pożogu,  Kazimierza Abramka z Młynek, Edwarda Pielaka z Rud, Henrykę Kruk z Puław, Marię Suszek ze Starej Wsi, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu oraz Henrykę Próchniak z , której pogrzeb będzie w poniedziałek i Łukasza Wiejaka z Pożoga, którego pogrzeb będzie we wtorek. Wieczny odpoczynek..

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.