Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie. 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  XXII Niedziela Zwykła 

28 sierpnia 2016

1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zapowiedź pierwsza: Próchniak Piotr stanu wolnego z Końskowoli z par. tut i Olszewska Aleksandra Marta stanu wolnego z Kielc par. Św. Franciszka z Asyżu. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

2. We czwartek 76 rocznica wybuchu  II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach.

3. Także we czwartek początek nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli na Msze św.: w Końskowoli o godz. 8.00, w Chrząchowie i Pożogu o godz. 9.00. Dzieci z klas pierwszych prosimy o zabranie przyborów szkolnych, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy św. Po wakacyjnej przerwie powracamy do zwykłego porządku Mszy św. W każdą niedzielę zapraszamy rodziców z dziećmi na Eucharystię o godzinie 10.30. Od  niedzieli  11 września rozpoczynamy realizację programu przygotowania do I Komunii Św. dzieci z klas III.  W związku z tym informujemy:

a/  Wszyscy rodzice otrzymają specjalny list wyjaśniający cel i treść uczestniczenia dzieci na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.30.

b/  Wszystkie dzieci, wraz z rodzicami postarają się uczestniczyć w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30.

c/  Zawsze po Mszy św. dzieci otrzymają specjalne kartki, które wyjaśnią poruszony temat i będą zawierały propozycje zadań do wykonania przez dzieci. Także zadania dla rodziców! Te karty proszę zachować. Jeśli dziecka nie ma na Mszy św. to nie otrzymuje karty.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msze św. o godzinie 16.00 w kaplicy w Sielcach i Woli Osińskiej w czwartek, a w piątek w Chrząchowie i Pożogu. Wcześniej będzie możliwość spowiedzi. Szczególnie o I piątku przypominamy dzieciom z klasy czwartej.  W kościele parafialnym spowiedź pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorową. W sobotę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na czuwanie modlitewne. Osoby chore, które nie mogą być w kościele a chciałyby regularnie przystępować co miesiąc do spowiedzi i Komunii Św. pierwszopiątkowej prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Takie osoby kapłani będą odwiedzać w pierwszy piątek miesiąca.

5. W przyszłą niedzielę po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca a przed Sumą katecheza dla dorosłych.

6. Zbliżają się  uroczystości maryjne w Wąwolnicy w dniach 4, 5 i 8 września. Piesza pielgrzymka do Wąwolnicy wyruszy z naszej parafii w niedzielę 4 września o godzinie 6.00. Pielgrzymom będzie towarzyszył Ks. Emil. Uczestników prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii i kancelarii do środy włącznie, potrzebny jest adres i nr pesel do ubezpieczenia oraz osobisty podpis. Przypominamy że jest to pielgrzymka piesza a nie rowerowa. Jazda rowerem w pielgrzymce jest zabroniona.

7.  Zbliżamy się do naszego odpustu parafialnego. Przeżywać go będziemy za trzy tygodnie, w niedzielę odpustową 18 września. Szczegółowy program podamy za tydzień.

8. W najbliższych tygodniach będą odwiedzać naszych parafian ankieterzy badający religijność mieszkańców Końskowoli. Ankiety są anonimowe a są potrzebne do pracy naukowej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Takie badania były przeprowadzane kilkadziesiąt lat temu.

9. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w ramach zbiórki na II kwartał:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Rudy

52-66

310

Krystyna Pajóra

Stara Wieś i Głęboka

 

1260

Henryk Adamczyk

Ofiara bezimienna na odnowienie naczyń liturgicznych 100zł oraz 200zł. Chcielibyśmy zakupić specjalne gabloty do ekspozycji odnowionych naczyń liturgicznych koszt zakupu to około 6 tys. zł.  Jeśli ktoś chciałby pomóc finansowo bylibyśmy bardzo wdzięczni.

10. Puławskie hospicjum zaprasza w dniu 5 września na uroczysta Mszę Św. pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego jako dziękczynienie za kanonizację patronki hospicjum Św. Matki Teresy z Kalkuty. Uroczystości odbędą się w kaplicy hospicjum.

11. Od miesiąca września br.  w budynku po byłym Wikariacie, rozpocznie działalność  Młodzieżowy Klub Środowiskowy. Organizatorem jest Stowarzyszenie Ośrodek Wsparcia Środowiskowego "Nadzieja" w Końskowoli, we współpracy z naszą Parafią i Ośrodkiem Pomocy Społecznej, przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Końskowola. Klub będzie czynny trzy razy w tygodniu w godzinach  popołudniowych. Zajęcia  odbywać się będą w 2 grupach   wiekowych: 7-12 oraz 13-16 lat, a prowadzić je będą wykwalifikowane osoby. Środki finansowe, jakimi dysponują  organizatorzy nie  wystarczą na, pokrycie wszystkich niezbędnych wydatków. Dlatego też zwracamy się z prośbą o wsparcie tej inicjatywy,  poprzez nieodpłatne przekazywanie różnych darów rzeczowych, które będą przydatne w trakcie prowadzonych zajęć. Mogą to być niepotrzebne już w Waszych rodzinach zabawki, gry, książki, farby, kredki i inne materiały dydaktyczne. Przedmioty te można składać w tym tygodniu  codziennie w zakrystii lub kancelarii.

12. Polecamy nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

13. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych z naszych rodzin,  a także za Śp. Genowefę Sikorę z Wronowa, której pogrzeb będzie w poniedziałek. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  XXI Niedziela Zwykła 

21 sierpnia 2016

1. Gościmy dziś Ks. Andrzeja Szuleja ze Słowem Bożym, który będzie zbierał ofiary na budowę plebanii w nowopowstałej Parafii w Snobkowie.

2. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zapowiedź druga: Kęsik Grzegorz kaw. z Chrząchowa par. tut. i Gibka Karolina Marianna panna z Kettering z par. Św. Edwarda w Kettering w Wielkiej Brytanii

3. Dziś Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Osińskiej.

4. Bóg zapłać za  2 ofiary bezimienna na kościół w wys. 100zł i 150zl oraz na odnowienie naczyń liturgicznych 100zł.

5.  Zostały odebrane z renowacji: monstrancja, krzyż i 3 kielichy.  Koszt  to 4100zł. Została oddana do renowacji ostatnia monstrancja najstarsza i najładniejsza ale wymagająca najwięcej pracy przy renowacji.

6.  Zachęcamy do lektury nowych wydań Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

7. W piątek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.00, 9.00, i 18.00. W najbliższy piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Niepubliczne katolickie przedszkole Jezusa Miłosiernego w Puławach prowadzi zapisy dzieci na nowy rok szkolny. Szczegóły w gablocie.

9. Zapraszamy na kolejny koncert organowy dziś w wykonaniu Pani Ireny Chribkowej z Czech  po Mszy o 17.00

10. Pielgrzymi do sanktuariów tarnowskich wyjeżdżają w najbliższy piątek (26. 08) o godz. 6.00 z Pożoga a o 6.10   z przed kościoła w Końskowoli.

11. Na zakończenie pomódlmy się za śp. Bonifacego Maruszaka z Końskowoli, którego pogrzeb odbył się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.