Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu
    11 marca 2018

1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zapowiedź pierwsza: Przepiórka Marcin kaw. z Końskowoli z par. tut. i Tatarczuk Wioleta panna z Mierzynówki z par. Wniebowzięcia NMP w Grodzisku

Zapowiedź druga: Raczyński Karol kaw. z Szumowa i Polak Martyna panna z Wólki Nowodworskiej oboje z par. Św. Michała Archanioła w Kurowie. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych między wyżej wymienionymi jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Tradycyjnie pierwsza tura będzie miała miejsce w kaplicach. Słowo Boże będzie głosił ks. Krystian Malec student Biblistyki KUL. Chorych odwiedzimy  w środę 21 marca od 10.00. Zapisy w zakrystii.

3. W przyszłą niedzielę Klub Małego Księcia zaprasza na spektakl „Królewna Śnieżka” do GOK-u na godz.16.00 Dobrowolna opłata za wstęp będzie przeznaczona na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Będzie też prowadzona  przez młodzież tradycyjna kwesta  przed kościołem na rzecz Hospicjum. Bóg zapłać za hojność i wsparcie.

4.  W przyszła niedzielę będzie prowadzona zbiórka na rzecz rodziny poszkodowanej w pożarze z Wronowa.

5. Dziękujemy za ofiary przekazane w ramach kwartalnej zbiórki:

Miejscowość

 Ulice i nr. domów

Kwota

Zbierający

Końskowola

Osiedle za Gminą

1100

Aleksandra Próchniak Ewa Molenda

Lubelska

2330

Janina Kozak

Kurowska

1350

Helena Bisek

Ciasna, Krzywa, Polna

260

Spokojna, Rybna, Północna, Wąska

330

Stara Wieś

2-25

310

Barbara Turska

Młynki

22-44

380

Renata Sałęga

45-62

330

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego z Lubelskiej 385zł, z Kurowskiej, Ciasnej, Krzywej, Polnej, Spokojnej, Rybnej, Północnej i Wąskiej 360zł, Osiedle za Gminą 235zł, Młynki nr 21-62 130zł,

Dziękujemy za ofiarę bezimienną na kościół  w wysokości 100zł..

6. Od dzisiejszej niedzieli przed kościołem młodzież z Akademii Młodzieżowej będzie prowadzić kiermasz palm.

7. Przyjmujemy zapisy na wyjazd na Drogę Krzyżową na Majdanku  w dniu 24.03.2018 Koszt wynosi 15 zł.

8. Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że do 14 marca można składać oświadczenia potwierdzające brak zmian w tegorocznym wniosku o dopłaty bezpośrednie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

9. Zapraszamy wszystkich druhów-strażaków na wielkopostny dzień skupienia w sobotę 17.03. na godz.17.00 do kościoła parafialnego. Szczegóły u Ks. Emila i na tablicy ogłoszeń.

10. Polecamy nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Janinę Pruchniak ze Skowieszyna, której pogrzeb odbył się w tym tygodniu i Alinę Dziarmagę z Końskowoli, Irenę Wójcik z Rud, których pogrzeby będą w poniedziałek oraz Mariana Szymanka z Końskowoli, którego pogrzeb będzie we wtorek. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu
    04 marca 2018

1. Przeżywamy III niedzielę Wielkiego Postu. Jest to I niedziela miesiąca marca. Przed Sumą katecheza dla dorosłych, a po Mszy i inscenizacji zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2.Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź pierwsza: Raczyński Karol kaw. z Szumowa i Polak Martyna panna z Wólki Nowodworskiej oboje z par. Św. Michała Archanioła w Kurowie. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych między wyżej wymienionymi jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

3. Po Mszach św. o godz. 9.00 i 12.00 Akademia Młodzieżowa zaprasza na przedstawienie pt. „Pater Noster”

4. Dziś spotkanie kandydatów do Bierzmowania o 15.00.

5. W dniach od 16 do 19 marca będzie można składać makulaturę przy starym wikariacie.

6. Zarząd Koła związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprasza w dniu 11 marca na Mszę św. o godz. 9.00 z okazji Światowego Dnia Inwalidy. Dalsze uroczystości z częścią artystyczną w GOK-u od godz. 10.30

7. Nasze Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się  w niedzielę 18 marca i poprowadzi je Ks. Krystian Malec student Biblistyki KUL.

8. Zbliża się koniec I kwartału i spłata kolejnych odsetek. Prosimy zbierających o odbiór zeszytów w zakrystii. Informujemy, że nasz dług po remoncie kościoła parafialnego wynosi 50 tys. zł. Miejmy nadzieję, że po tej zbiórce zostanie spłacony. Kolejne zbiórki będą przeznaczone na remont parkanu wokół cmentarza. Bóg zapłać za 2 ofiary bezimienne na kościół w wys. 100 zł oraz w wys.200zł.

9. W zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową za zmarłych o imieniu Józef lub Józefa. Msza będzie 19 marca o godz.18.00

10.  Dziś kiermasz ciast, będzie to pomoc dla  chorej 6-letniej Zuzi, a dochód jest przeznaczony na zakup ortez, aby mogła samodzielnie chodzić.

11. Polecamy nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

12. Można składać już ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13. Za dwa tygodnie w niedziele bedzie prowadzona zbiórka srodków dla pogorzelców z Wronowa.

14. Na zakończenie polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Jerzego Krawczyka pochodzącego z Chrząchówka,  Hannę Sykut z Sielc Małych,  Jana  Święcha ze Starej Wsi, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

 
 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu
    25 lutego 2018

1.II niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitw, postu i solidarności z Misjonarzami. Taca jest przeznaczona na misje św.

2. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź druga: Kowalik Maciej kaw. z par. św. Marka w Rudniku i Piotrowicz Urszula panna z par. św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych między wyżej wymienionymi jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

3. W przyszła niedzielę Akademia Młodzieżowa zaprasza na przedstawienie pt. „Pater Noster’ po Mszach św. o godz.9.00 i 12.00

4. Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do udziału w szkoleniu „Płatności bezpośrednie w roku 2018 oraz aplikacja eWniosek” – które odbędzie w  28.02.2018  o godz.10.00 w LODR w Końskowoli.

5. W przyszłą niedzielę będzie prowadzony kiermasz ciast, będzie to pomoc dla  chorej 6-letniej Zuzi a dochód jest przeznaczony na zakup ortez aby mogła samodzielnie chodzić.

6.  Nasze rekolekcje wielkopostne będą trwały w kaplicach od 19 do 21 marca w kościele od 22 do 24 marca.

7. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na misterium do Krakowa, a osoby zapisane prosimy o uzupełnienie danych i wpłatę należności.

8. Zwracamy się z prośbą o wsparcie dla działalności Stowarzyszenia „Fara Końskowolska” poprzez przekazanie 1% podatku. Numer KRS, który należy wpisać w formularz PIT, znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia. Można go także uzyskać w zakrystii (0000220451). Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu zeznania podatkowego. Dokumenty prosimy dostarczyć do kancelarii parafialnej.

9. Bóg zapłać za 2 ofiary bezimienne na kościół w wys. po 200zł.

10. W tym tygodniu przypada I czwartek, piatek i sobota miesiąca marca. Msze św. w kaplicach i kościele o tradycyjnych porach.

11. Polecamy nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Apostolstwa Chorych.

12. W przyszłą niedzielę spotkanie nandydatów do Bierzmowania o 15.00/

13. Na zakończenie polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Barbarę Kozak z Opoki, której pogrzeb odbył się w tym tygodniu oraz z Jerzego Kowalika  pochodzącego z Chrząchówka, którego pogrzeb będzie w poniedziałek i Hannę Sykut z Sielc Małych, której pogrzeb będzie we wtorek. Wieczny odpoczynek…

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.