Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkiego Postu
17 marca 2019r

1.II Niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitw, postu i solidarności z Misjonarzami. Taca jest przeznaczona na Misje św.

3. Dziś po wieczorowej Mszy Św. zapraszamy na modlitwę uwielbienia przygotowaną przez Przyjaciół Oblubieńca.

4. Jutro po wieczorowej Mszy Św. kolejne formacyjne zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., a w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa.

5. W zakrystii przyjmujemy zapisy na Mszę Św. zbiorową za zmarłych noszących imię Józef i Józefa, będzie Ona odprawiona 19 marca o godz.18.00.  

6. W niedzielę 24 marca Klub Małego Księcia ze Szkoły Podstawowej w Końskowoli przeprowadzi tradycyjną zbiórkę na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia. Zbiórka będzie prowadzona w Końskowoli, Pożogu i Chrząchowie. W GOK-u o godz. 18.30 będzie można obejrzeć spektakl „Księżniczka na ziarnu grochu”  i złożyć datek

7.  Nasze rekolekcje wielkopostne będą trwały w kaplicach od 7 do 9 kwietnia, w kościele od 11 do 13 kwietnia.

8. Jest możliwość przekazania 1% podatku na Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Fara Końskowolska. Druki znajdują się na stoisku z gazetami, druki dotyczą osób, które nie mają odliczeń. Środki będą przeznaczone na konserwacje naszych ruchomych zabytków.

9. Polecamy nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Apostolstwa Chorych.

10. Na zakończenie polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Roberta Łubkowskiego pochodzącego z Pożoga, Andrzeja Gothardta z Końskowoli, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu oraz  Krzysztofa Próchniaka z Sielc, którego pogrzeb będzie w poniedziałek i Bożenę Lewandowską z Rud, której pogrzeb będzie we wtorek. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu
10 marca 2019r
 

1. W minionym tygodniu wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu. Dołóżmy starań, aby był to czas intensywnego przeżywania wiary i wzrastania w niej. Przypominamy o nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o 16.00 dla dzieci oraz o 17.00 dla dorosłych , a także o Gorzkich Żalach w niedziele o 16.30. W każdy czwartek od 16.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Znajdźmy czas na lekturę Słowa Bożego oraz na dodatkową modlitwę. Zachęcamy do praktykowania jałmużny wielkopostnej. Do puszki możemy składać ofiary na dzieło pomocy organizowane przez CARITAS.
 
3. W przyszłą niedziele po wieczorowej Mszy Św. zapraszamy zna modlitwę uwielbienia przygotowaną przez Przyjaciół Oblubieńca.
 
4. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
 
5. Jest możliwość przekazania 1% podatku na Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Fara Końskowolska. Druki znajdują się na stoisku z gazetami, druki dotyczą osób, które nie mają odliczeń. Środki będą przeznaczone na konserwacje naszych ruchomych zabytków.
 
6. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na kościół w wysokości 500zł.
 
7. W zakrystii przyjmujemy zapisy na Mszę Św. zbiorową za zmarłych noszących imię Józef i Józefa, będzie Ona odprawiona 19 marca o godz.18.00.
 
8. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli i Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego, a także Misyjne Drogi.
 
9.  Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych śp. Martę Wojdaszkę z Końskowoli, której pogrzeb odbył się w tym tygodniu i Roberta Łubkowskiego pochodzącego z Pożoga, którego pogrzeb będzie we wtorek. Wieczny odpoczynek…
 

 
 
 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.