Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 sierpnia 2015

1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zapowiedź pierwsza:

Firan Paweł kaw. z Pożoga Starego par. tut i Powroźnik Aleksandra panna z Puław zpar. Miłosierdzia Bożego w Pulawach

Zapowiedź druga: Koter Kamil kaw. z Rud i Sułek Katarzyna panna z Młynek. Oboje par. tut.

2. We wtorek 76 rocznica wybuchu  II wojny światowej. Pamiętajmy  w modlitwie o ofiarach.

3. Także we wtorek początek nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli na Msze św.: w Końskowoli o godz. 8.00, w Chrząchowie i Pożogu o godz. 9.00. Dzieci z klas pierwszych prosimy o zabranie przyborów szkolnych, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy św. Po wakacyjnej przerwie powracamy zwykłego porządku Mszy św. W każdą niedzielę zapraszamy rodziców z dziećmi na Eucharystię o godzinie 10.30. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy realizację programu przygotowania do I Komunii Św. dzieci z klas III.  W związku z tym informujemy:

a/  Wszyscy rodzice otrzymają specjalny list wyjaśniający cel i treść uczestniczenia dzieci na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.30.

b/  Wszystkie dzieci, wraz z rodzicami postarają się uczestniczyć w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30.

c/  Zawsze po Mszy św. dzieci otrzymają specjalne kartki, które wyjaśnią poruszony temat i będą zawierały propozycje zadań do wykonania przez dzieci. Także zadania dla rodziców! Te karty proszę zachować. Jeśli dziecka nie ma na Mszy św. to nie otrzymuje karty.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msze św. o godzinie 16.00 w kaplicy w Sielcach i Woli Osińskiej w czwartek, a w piątek w Chrząchowie i Pożogu. Wcześniej będzie możliwość spowiedzi. Szczególnie o I piątku przypominamy dzieciom z klasy czwartej.  W kościele parafialnym spowiedź pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorową. W sobotę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na czuwanie modlitewne. Osoby chore, które nie mogą być w kościele a chciałyby regularnie przystępować co miesiąc do spowiedzi i Komunii Św. pierwszopiątkowej prosimy zgłaszać w  zakrystii lub kancelarii. Takie osoby kapłani będą odwiedzać w pierwszy piątek miesiąca.

5. W przyszłą niedzielę po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca i katecheza dla dorosłych.

6. Zbliżają się  uroczystości maryjne w Wąwolnicy w dniach 5, 6 i 8 września. Piesza pielgrzymka do Wąwolnicy wyruszy z naszej parafii w niedzielę 6 września o godzinie 6.00. Pielgrzymom będzie towarzyszył Ks. Emil. Przypominamy o zapisach.

Verte

7.  Zbliżamy się do naszego odpustu parafialnego. Przeżywać go będziemy za dwa tygodnie. W niedzielę odpustową 13 września będziemy gościć Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika. Msza św. dożynkowa o godz. 11.00 będzie jednocześnie Mszą odpustową. Szczegółowy program podamy za tydzień, ale już dziś zapraszamy w piątek 11 września na drogę krzyżową po Mszy św. popołudniowej, a w sobotę na Mszę św. na cmentarzu parafialnym w tym roku jeszcze o godz. 18.00.

8. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszki na Diecezjalny Fundusz Nauki Chrześcijańskiej.

9. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w ramach zbiórki na II kwartał:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Końskowola

 ul. Kościelna, ul. Ogrodowa, ul. Szewska

270zł

Wacława Mąkosa

Rudy

52-66

310

Krystyna Pajóra

Rudy

1A-24

370

Tadeusz Trawiński

Ofiara bezimienna na kościół 100zł i z Młynek 50zł.

10. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych, które chciałyby uczestniczyć w spotkaniach Oazy Dzieci Bożych. Pierwsze spotkanie w sobotę o 11. 00 w salce na plebanii. Zapraszamy też ministrantów i chętnych kandydatów na ministrantów na zbiórkę w sobotę o 10.00.

11. Polecamy nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

12. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego: śp. Andrzeja Przewłokę, Genowefą Gębal, Helenę-Czesławę Próchniak . Wieczny odpoczynek…

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

23 sierpnia 2015

1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitw za prześladowanych chrześcijan.

2. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zapowiedź pierwsza:

Koter Kamil kaw. z Rud i Sułek Katarzyna panna z Młynek. Oboje par. tut.

3. W środę przypada Uroczystość MB Częstochowskiej, która patronuje w kaplicy w Woli Osińskiej. Z tej okazji wszystkim modlącym się w tym miejscu życzymy obfitości łask Bożych. Msze św. w kościele parafialnym o 7.00, 9.00, i 18.00.

4. W przyszły wtorek (1 września) początek nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli na Msze św.: w Końskowoli o godz. 8.00, w Chrząchowie i Pożogu o godz. 9.00. Dzieci z klas pierwszych prosimy o zabranie przyborów szkolnych, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy św. Od pierwszej niedzieli września zapraszamy rodziców z dziećmi na Eucharystię o godzinie 10.30.

5. Zbliżają się  uroczystości maryjne w Wąwolnicy w dniach 5, 6 i 8 września. Piesza pielgrzymka do Wąwolnicy wyruszy z naszej parafii w niedzielę 6 września o godzinie 6.00. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie jest to konieczne do ubezpieczenia.

6. Caritas naszej Archidiecezji organizuje zbiórkę do puszki na przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Ofiary na ten cel możemy składać do puszki przy wyjściu z kościoła dziś i przez cały najbliższy tydzień.

7. Zachęcamy do lektury nowych wydań Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

8. Bóg zapłać za ofiary za drugi kwartał. Zostało zebrane 25308zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym.

9. Pomódlmy się za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: śp. Wiesława Kowalskiego, Zygmunta Kuśmierza i Stanisława Wiejaka. Wieczny odpoczynek…

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.