Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja 2023r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św. a na Mszy Św. o 10.15 I Komunię Św. dzieci z klas. III. Od poniedziałku będzie trwał tzw. „Biały Tydzień”.  W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca przed Sumą katecheza dla dorosłych, po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. W kościele parafialnym Msze św. będą o godz. 7.00., 9.00. i 18.00, w kaplicach o 16.00.  O godz. 19.00 próba dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać Komunię Rocznicową dzieci z klas IV. Spowiedź dla dzieci z klas IV i kandydatów do Bierzmowania w pierwszy piątek od 17.00

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I Sobota miesiąca czerwca. Msze Św. w kaplicach i kościele o tradycyjnych porach, w sobotę zapraszamy na adorację po Mszy Św.

6. W następną niedzielę odpust w Chrząchowie o 9.00, ku czci Trójcy Przenajświętszej.

7. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na kościół w wys. 300zł. Bóg zapłać za nowy kielich, patenę i komplet lekcjonarzy od rodziców dzieci przyjmujących pierwszą Komunię Św. i Komunię rocznicową.

8. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

9. Na zakończenie pomódlmy się za śp. Helenę Cieślę z Woli Osińskiej,  śp. Stanisławę Sułek z Pulek, śp. Henryka Mazura z Końskowoli, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu oraz poległych w wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek...

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

21 maja 2023r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przyszła niedziela będzie Uroczystością Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. Przypominamy, kto w okresie wielkanocnym świadomie i dobrowolnie nie przystąpi do Komunii Św. popełnia grzech ciężki. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji.

2. Trwa zbiórka już nieużywanych ale też i nie porwanych Różańców na Misje w Etiopii. Możne je składać do 28.05. w przedsionku kościoła.

3. Zapraszamy dziś po wieczorowej Mszy Św. na Modlitwę Uwielbienia

3. W następną niedzielę na Mszy o godz. 10.15. będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas III. Zapraszamy na tę Mszę rodziców i gości. Prosimy jeśli to możliwe, aby inni parafianie uczestniczyli w pozostałych Mszach. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz.10.30.  Komunia Św. rocznicowa dla dzieci z klas IV będzie w niedzielę 04.06. o godz. 10.30

4. Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Fara Końskowolska” zaprasza w następną niedzielę o godz. 13.00 do Ratusza na podsumowanie ubiegłorocznych badań archeologicznych na kopcu w Opoce. Można dziś też nabyć kolorowanki i puzzle jako cegiełki na rzecz Fary.

5. Zysk z kremówek wyniósł 2024,60 zł. Bóg zapłać w imieniu młodzieży i dzieci.

6. Bóg zapłać Kołu Gospodyń Wiejskich  z Woli Osińskiej za stojak na flagi przy krzyżu.

7. Polecamy nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

8, Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Francji i Hiszpani. Informacje w zakrystii.

9. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Zofię Próchniak z Rud, śp. Mariana Sadurskiego z Końskowoli, śp. Mariannę Radwan z Młynek, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu oraz wszystkich poległych w wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 maja 2023r.

1. Przeżywamy VI niedzielę Wielkanocy. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

3. Dziś będą rozprowadzane przez Akademię Młodzieżową Kremówki Papieskie, są one cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej oraz letniego wypoczynku dzieci z terenu naszej Parafii. Cena to 7 zł, można oczywiście złożyć większą ofiarę. Dodatkiem będą broszury z mało znanymi historiami z życia Św. Jana Pawła II.

4.  Bóg zapłać za ofiarę na kościół w wys. 300zł.

5. Polecamy nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

6. W przyszłą niedzielę po wieczorowej Mszy Św. Przyjaciele Oblubieńca zapraszają na modlitwę uwielbienia.

7.  Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Fara Końskowolska” zaprasza w następną niedzielę o godz. 13.00 do Ratusza na podsumowanie ubiegłorocznych badań archeologicznych na kopcu w Opoce.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych: śp. Zofię Próchniak z Rud, której pogrzeb będzie w poniedziałek a także poległych w wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

07 maja 2023r.

1. Dziś przed Sumą katecheza dla dorosłych a po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Dziś o 15.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania, a po wieczorowej Mszy św. spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. W zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę Św. zbiorową za zmarłych noszących imię Stanisława i Stanisław, będzie odprawiona jutro o godz.18.00

5. Bóg zapłać za  bezimienną ofiarę na kościół w wys. 300zł oraz dwie ofiary po 100zł.

6. Trwa zbiórka na rzecz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, a także zbiórka krwi w godz.9.30-13.30 koło Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

7. Polecamy nowe numery tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

8. W niedzielę 14 maja o godz.13 zebranie uczestników pielgrzymki do Francji i Hiszpanii. Prosimy o zabranie dowodów osobistych oraz kwoty w złotówkach i Euro.

9. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane przez Akademię Młodzieżową Kremówki Papieskie, są one cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej oraz letniego wypoczynku dzieci z terenu naszej Parafii. Cena to 7 zł, można oczywiście złożyć większą ofiarę. Dodatkiem będą broszury z mało znanymi historiami z życia Św. Jana Pawła II.

10. Pierwsza Komunia Św. w naszej Parafii będzie udzielona w niedzielę Zesłania Ducha Św. 28.05.2023r. o godz.10.15. Komunia Św. rocznicowa będzie 04,06.2023r. o 10.30 a Sakrament Bierzmowania będzie udzielony 05.06.2023r. o godz.18.00

11. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

12. Pomodlimy się jeszcze za naszych bliskich zmarłych, w sposób szczególny za śp. Aleksandra Orzechowskiego z Końskowoli, śp. Mieczysława Wiejaka z Rud, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu, za poległych w wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek…

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.