Strona główna Mapa strony

GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Zwykła

15 stycznia 2017

1. Przeżywamy II niedzielę zwykłą roku kościelnego.

2. Od 18 do 25 styczna będzie trwał tydzień modlitw o jedność chrześcijan tzw. Tydzień Ekumeniczny. Zachęcamy do modlitwy pamiętając o słowach Chrystusa: „Aby wszyscy byli jedno”

3. W sobotę zakończyliśmy z Bożą Pomocą wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na czas wspólnej modlitwy i rozmowy otworzyli dla nas drzwi swoich domów. Dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie. Dziękujemy w sposób szczególny: Rodzinie Stalęgów z Wronowa, P. Januszowi Izdebskiemu i rodzinie Przepiórków ze Starego Pożoga, Michałowi Wawerskiemu i rodzinie Przygodzkich z Pulek, Panu Janowi Krukowi, Longinowi Sadurskiemu i rodzinie Kowalików z Kolonii Pożoga Starego, Pani Danucie Olszewskiej i rodzinie Makarów z Rud, rodzinie Adamczyków i Wyskwarów ze Starej Wsi, rodzinie Curów z Pożowskiej 45.

Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły się z nami spotkać w wyznaczonym terminie planujemy odwiedzić w najbliższy poniedziałek  po godz.15.30. Wcześniej prosimy o kontakt w zakrystii.

4. Od soboty rozpoczęły się ferie w szkołach. Przypominamy rodzicom, młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, dzieciom, że nie na ferii od Pana Boga

5. Zarząd Koła Polskiego Związku Emerytów zaprasza w dniu 22 stycznia 2017r. na spotkanie opłatkowe w GOK-u o godz. 10.30

6. Zapraszamy dziś na przegląd kolęd w GOK-u od godz. 12.00

7. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Apostolstwa Chorych.

8. Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Teodorę Lisowską z Woli Osińskiej, Stanisława Mrozka z Sielc, Zofię Kowalik z Witowic, Helenę Król z Pożoga Starego, Bogdana Grzegorczyka z Wronowa, Wiesława Skwarka ze Starej Wsi, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu oraz Czesława Karpińskiego z Woli Osińskiej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Wieczny odpoczynek…

 

GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Chrzest Pana Jezusa

08 stycznia 2017

1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego

2. Przypominamy,  że dziś rozpoczynają się spotkania dla narzeczonych  po Mszy o 17.00 w sali na plebanii. Dziś też o 15.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

3. 13 stycznia o godz. 17.15 Akademia Młodzieżowa zaprasza na Bractwo Różańcowe, podczas, którego modlić się będziemy o dobre wychowanie młodzieży.

4. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:

 

Poniedziałek 9 stycznia

Wronów od 9.00

4 księży

Ul. Rynek od 15.30

2 księży

Wtorek 10 stycznia

Stary Pożóg i Kol. Garbusówka od 9.00

4 księży

Pożowska 8, domy przy torach i ul. Głęboka od 15.30

5 księży

Środa 11 stycznia

Pulki od 9.00

3 księży

Ul. Pożowska 6 i ul. Zakładowa od 15.30

3 księży

Czwartek 12 stycznia

Pożóg - Kol przy Torach i Przy Kurowie + Poletka od 9.00

3 księży

ul. Młyńska  - od 15.30

4 księży

Piątek 13 stycznia

 

Rudy od 9.00

4 księży

Osiedle za Gminą + ul. Skłodowska i ul. Krzywa od 15.30

5 księży

Sobota, 14 stycznia

 

 

Stara Wieś od 9.00

5 księży

Ul. Pożowska 45

5 księży

Dziękujemy za składane ofiary, które są przeznaczone na spłatę długu po remoncie kościoła parafialnego Bóg zapłać za życzliwość transport i posiłki rodzinie Kopińskich z Chrząchówka, rodzinie Kutów z Woli Osińskiej, Pani Grażynie Ciupak z Kwiatowej,  Zbigniewowi Zadurze i Zbigniewowi Suszkowi z Kolonii Nowy Świat, rodzinie Wiejaków, Stowarzyszeniu Aktywna Wieś Witowice i rodzinie Sułków z ulicy Kurowskiej.

Z Bożą pomocą wizytę zakończymy w sobotę. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na czas wspólnej modlitwy i rozmowy otworzyli dla nas drzwi swoich domów. Dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły się z nami spotkać w wyznaczonym terminie planujemy odwiedzić w  poniedziałek 16 stycznia po godz.15.30. Wcześniej prosimy o kontakt w zakrystii.

5. W najbliższa niedziele 15 stycznia Akcja Katolicka zaprasza na wspólne kolędowanie w GOK-u od godz. 12.00. Wystąpią dzieci z przedszkola w Końskowoli oraz Kapela Ludowa i Orkiestra z Końskowoli

6. W środę po Mszy św. o 18. 00 zapraszamy na konferencję dla rodziców dzieci I Komunijnych.

7. Bóg zapłać za ofiary z tacy na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.

8. Zachęcamy do lektury nowych numerów Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

9. W przyszłą niedziele po Mszy o 17.00 opłatek Rady Duszpasterskiej.

10. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Andrzeja Wróbla z Sielc, Mieczysława Kiernickiego z Młynek, Julię Matraszek z Wronowa, Seweryna Skwarka ze Starej Wsi, Waldemara Mikusa z Wronowa, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu oraz Teodorę Lisowską z Woli Osińskiej i Stanisława Mrozka z Sielc  których pogrzeby będą w poniedziałek i Zofię Kowalik z Witowic, której pogrzeb będzie we wtorek. Wieczny odpoczynek…

GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Św.Bożej Rodzicielki

01 stycznia 2017

1.Dziś Uroczystość ŚW. Bożej Rodzicielki Nowy Rok. Przed Sumą katecheza dla dorosłych a po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2.Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zapowiedź druga: Kruk Adam kawaler z Opoki i Wyroślak Katarzyna Anna  panna z Końskowoli, oboje par tutejszej. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Trzech Króli. Msze św. będą sprawowane w kościele parafialnym i w kaplicach w porządku niedzielnym, będzie to jednocześnie  I piątek miesiąca stycznia. Tradycyjnie w tym dniu poświęcamy kadzidło i kredę. Zostały one przygotowane przez Akademię Młodzieżową, a ofiary złożone z tej okazji stanowią wsparcie dla rozwoju Akademii. Zapraszamy też na koncert kolęd w Trzech Króli w wykonaniu naszej orkiestry na Mszy o godz. 17.00. W sobotę zapraszamy na adorację po wieczorowej Mszy Św.

4. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:

Poniedziałek,

2 stycznia

Chrząchówek - od 9.00

4 księży

ul. Poprzeczna, Rybna, Spokojna i Północna - od 15.30

5 księży

Wtorek, 3 stycznia

Wola Osińska od 9.00

4 księży

ul. Żyrzyńska, Słoneczna, Brzezinki Doły, Górna Niwa(1dom)

5 księży

Środa, 4 stycznia

 

Opoka - od 9.00

3 księży

Stara Wieś od Różanej, ul. Różana, Jaworowa i Kwiatowa od 15.30

5 księży

Czwartek, 5 stycznia
Kol. Nowy Świat

3 księży

 ul. Szewska, Ogrodowa, Wąska, Kościelna od 15.30

5 księży

Piątek, 6 stycznia

Wizyty duszpasterskiej nie będzie

 

Sobota, 7 Stycznia


Witowice od 9.00

5 księży

ul. Kurowska, Wschodnia, Ciasna, Krótka, Polna - od 15.30

5 księży

Poniedziałek

9 stycznia

Wronów od 9.00

4 księży

ul. Rynek od 15.30

4 księży

Dziękujemy za ofiary składane z okazji odwiedzin kapłanów, są przeznaczone na spłatę długu po remoncie kościoła parafialnego. Bardzo serdecznie chcemy podziękować za zrozumienie i życzliwość wszystkim osobom wożącym i przygotowującym posiłki: Pani Wiesławie Abramek w Sielcach, Państwu Kuśmierzom w Pożogu Nowym, Państwu Zawadzkim w Rudach, Panu Waldemarowi Kotrowi  i Państwu Kozakom w Młynkach, Państwu Wnukom na ul. Dąbrowskiego,  Panu Mariuszowi  Kaniewskiemu i Państwu Furtakom i Kęsikom w Chrząchowie.

Dziękujemy także za ofiary z okazji opłatków i za czwarty kwartał

Miejscowość

Numery domów

Kwota

Zbierający

Wola Osińska

43-57

180 + 280

Agnieszka  Kuta

Końskowola

Brzezinki Doły

330

Janusz Sadurski

Młyńska

670

Słoneczna

130

Żyrzyńska

720

Pożog Stary

18-55

3360

Stanisław Ćwikła

Bóg zapłać za ofiarę bezimienną na kościół w wys. 100zł.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 10.30 Jasełka w wykonaniu Oazy dzieci Bożych. O 15.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania, a po Mszy o 17.00. spotkanie opłatkowe grupy 14 Pielgrzymów na Jasna Górę.

6. Polecamy nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

7. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych śp.  Jana Białowąsa z Końskowoli,  Janinę Kruk z Opoki, Zbigniewa Sykuta z Nowego Pożoga, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.