Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

21 września 2014


1.         „Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zaprasza wszystkich – dzieci, młodzież, dorosłych, w tym również seniorów, a także całe rodziny – na zajęcia Uniwersytetu Otwartego, który jest akademicką jednostką specjalnie powołaną do tego typu przedsięwzięć. W ofercie można znaleźć wiele ciekawych, różnorodnych w treści i formie, dostosowanych do wieku zajęć ze wszystkich dziedzin nauki uprawianej na uczelni (nauki przyrodnicze, społeczne, humanistyczne i teologiczne). Są wykłady, warsztaty i kursy. Szczegóły oferty na stronie www.open.kul.pl. Zachęcamy do wzięcia ulotek wyłożonych z prasą katolicka”.

2. Opiekun Szkolnego Koła Caritas w Końskowoli zaprasza wszystkich obecnych i byłych członków oraz ich rodziców na uroczystości 10-lecia działalności Koła, która odbędzię się w piątek 26/09/2014 o godz. 12.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Końskowoli. 

2.  Dziękujemy za ofiary przekazane w ramach kwartalnej zbiórki:

Miejscowość

Nr. Domów

kwota

Zbierający

Końskowola

Poletka                                    ul. Pożowska

270

Maria Szymańska

Młynki  III kw.

45-62

280

Maria Chojecka

63-135

360

Końskowola      III kw.

Kurowska 3-58

740

Helena Bisek

Końskowola      III kw.

Kurowska 63-138

510

Helena Bisek

Końskowola      III kw.

Cisna, Krzywa, Polna

290

Helena Bisek

Końskowola      III kw.

Spokojna, Rybna, Północna, Wąska

450

Helena Bisek

3. W  poniedziałek 22 wrzesnia spotkanie Przyjaciół Oblubieńca.

5. Jak co tydzień polecamy nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego, Apostolstwa Chorych.

5. „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia” - wołał papież św. Jan Paweł II. 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w niedzielę, 28 września 2014 o godz. 15.00 - na rogach ulic naszych Miast, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny.

Modlimy się za nasze Miasta i mieszkańców oraz o miłosierdzie dla świata całego. Jest to również świadectwo naszej wiary.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik.

6. Bożemu Miłosierdziu osoby zmarłe w tym tygodniu:  Edwarda Sobóla z Pożoga Starego, Barbarę Spasówkę. W poniedziałek pogrzeb Józefy Rusek o godz. 13.30, a we wtorek o godz. 12.00 pogrzeb Adolfa Kruka i o godz. 14.00 pogrzeb Renaty Heleny Kraśińskiej. Wieczny odpoczynek

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

07 września 2014


1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź druga:   Antas Grzegorz kaw. ze Skowieszyna Par. Św. Józefa w Puławach i Katarzyna Skwarek panna z Opoki Par. tut

2. W poniedziałek przypada święto Narodzenia MB, popularnie zwane MB Siewnej. Msze św.  w kościele parafialnym o godz. 7.00; 9.00 i 18.00 z obrzędem poświęcenia ziarna siewnego.

3. Za tydzień będziemy przeżywać odpust parafialny związany ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. Tradycyjnie w piątek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na Drogę Krzyżową, a w sobotę o 18.00 na Mszę św. na naszym cmentarzu parafialnym. Wcześniej o 17.30 będzie modlitwa różańcowa za naszych bliskich zmarłych. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną w niedzielę o godzinie 12.00. Prosimy o aktywny udział w tej procesji: wzięcie sztandarów i feretronów. Prośbę o obecność kierujemy także do dzieci, zwłaszcza tych,  najmłodszych a o koordynację prosimy Siostrę Izabelę i Panie katechetki. Próba sypania kwiatów  w czwartek 11wrzesina o 17.00.  Odpust jest świętem całej wspólnoty parafialnej, czego wyrazem niech będzie liczny nasz udział w tych nabożeństwach. Słowo Boże podczas  wszystkich Mszy świętych będzie głosił Ks. Andrzej Bubicz z Puław a Sumę odprawi Ks. Grzegorz Bzdyrak pracownik Metropolitalnego Sadu Biskupiego w Lublinie. Zachęcamy bardzo, aby przed uroczystością odpustową skorzystać sakramentu pokuty i pojednania. Kapłani spowiadają w dni powszednie 15 minut przed poranną i wieczorną Eucharystią. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę w związku z odpustem nie będzie Mszy św. w kaplicach. Z okazji Święta Znalezienia Krzyża i odpustu postarajmy się - w tym tygodniu - w sposób szczególny zatroszczyć o wszystkie krzyże. Te, które znajdują się w naszych domach, szkołach lub w innych miejscach. Uprzątnijmy ich otoczenie, może trzeba je odnowić, może poprawić lub przyozdobić kwiatami. Niech Święto stanie się okazją do oddania szczególnej czci Krzyżowi Św. W czwartek od godz. 9.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy porządkowaniu otoczenia przy kościele przed odpustem. Czujmy się odpowiedzialni za wspólne dobro.

4. Dziękujemy za ofiary przekazane w ramach kwartalnej zbiórki:

Miejscowość

Nr. Domów

kwota

Zbierający

Rudy

Rudy 29-86 i ul. Rudzka

410

Krzysztof Zawadzki

Stara Wieś       Ul. Różana

 

560

Janina Wojdaszka              Artur Kaczmarski

Dziękujemy także za dwie bezimienne ofiary z  Pożoga Starego w wysokości 240 zł.

 W zakrystii są do odebrania zeszyty do zbiórki. Bardzo prosimy o przeprowadzenie zbiórki  za III kwartał, a na tych odcinkach, gdzie nie zostało to jeszcze zrobione i apelujemy o solidarną odpowiedzialność. Radni będą posiadać informacje o długach i terminach spłaty.

5. Zachęcamy do lektury nowych numerów Niedzieli i Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

6. 10 września w godzinach od 9 do 17.00 przy GOK-U będzie bezpłatne badanie mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69.

7. Po Mszy Św. o godz. 12.00 zmiana Tajemnic Różańcowych. Od Października  cyklicznie w pierwsza niedzielę miesiąca po Mszy Św. o 12. 00 zapraszamy na krótką katechezę dla dorosłych. Tych, którzy chcą pogłębić swoja wiedzę religijną serdecznie zapraszamy.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.