Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

13 kwietnia 2014


1. Przeżywając dzisiaj radość ze Zmartwychwstania Chrystusa dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i sprawowanie liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję wszystkim kapłanom za ofiarną posługę w tych dniach. Dziękujemy panu Piotrowi Kozakowi za dekoracje ciemnicy i grobu pańskiego, a Siostrze Rafaeli za dekorację świątyni. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy na rozmaite sposoby byli zaangażowani w liturgię: starszej i młodszej służbie ołtarza, członkom Akcji Katolickiej, Legionu Maryi, Kółek Różańcowych, młodzieży ze wspólnoty oazowej i Akademii Młodzieżowej oraz członkom wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Za oprawę muzyczną słowa wdzięczności należą się panu Organiście Michałowi Makarze oraz naszemu chórowi parafialnemu z panią dyrygent Agatą Szlązak na czele. Dziękujemy naszej orkiestrze za tradycyjną posługę podczas rezurekcji. Podziękowania składamy na ręce Pana majora Mariana Stankiewicza.

Jesteśmy wdzięczni druhom i druhnom z jednostek OSP z całej naszej parafii za posługę podczas tych dni, począwszy od Niedzieli Palmowej, poprzez sumienną wartę przy grobie, aż po obsługę procesji rezurekcyjnej. Za tę niezawodną służbę serdeczne podziękowania na ręce Komendanta Gminnego pana Zbigniewa Zadury.

Na ręce Pani Anny Kaczmarskiej składamy podziękowanie młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za pomoc w rozprowadzaniu „chlebków dobroci”. Panom: Jerzemu Wnukowi, Markowi Olszewskiemu, Józefowi Molędzie, Krzysztofowi Pajurkowi, Mariuszowi Szelągowi za pomoc w różnych pracach gospodarczych.

 

2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym.

 

3. W przyszłą niedzielę, w święto Bożego Miłosierdzia, będziemy przeżywać kanonizację błogosławionych Papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Z tej racji nie będzie Mszy św. o 10.30, zaś suma będzie o 12.30. Msze św. w kaplicach będą o godz. 8.00. (w Woli Osińskiej będzie odprawiał ks. Eugeniusz Mikita). O 15.00 w godzinie miłosierdzia rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu.

 

4. W niedzielę 4 maja będziemy przeżywać nasze parafialne dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Po Mszy św. popołudniowej zapraszamy na specjalne nabożeństwo wielkanocne VIA LUCIS, które jest rozważaniem 14 spotkań ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Szczegóły tej dziękczynnej niedzieli podamy za tydzień.

 

5. Polecamy świąteczne numery prasy katolickiej, zwracamy uwagę, że Niedziela jest po 6 zł.

 

6. Przed błogosławieństwem pragniemy skierować serdeczne życzenia do wszystkich Parafian oraz Gości:

Kochani Bracia i Siostry!

Dzielimy się z Wami radością ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią.

Ono zwiastuje dar życia, które nie jest już niczym złym zagrożone.

Stąd czerpiemy naszą nadzieję i zapał do odważnej miłości,

która nie cofa się nawet przed krzyżem.

Niech te dary Zmartwychwstałego Pana wypełniają Waszą codzienność. Ona jest szczęśliwa, bo każdego dnia jesteśmy kochani miłością większą niż śmierć.

Niech nie brakuje wam wytrwałości w powszednim świadczeniu o żywym Bogu, który jest z nami po wszystkie dni. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.