Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
    20 maja 2018

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św. a na Mszach Św. o 10.15 i 12.00 Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas. III. Od poniedziałku będzie trwał tzw. „Biały Tydzień”

2. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź pierwsza: Suszek Kamil kaw. i Próchniak Agata Joanna panna oboje z par. tut.

Gorbunow Marcin kaw. i Kopińska Michalina Magdalena panna oboje z par. Niepokalanego Serca Maryi i Św. Franciszka w Lublinie

Zapowiedź druga:  Krych Adam kaw. z par. tut. i Ścibior Aldona panna z par. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych między wyżej wymienionymi, jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. W kościele parafialnym Msze św. będą o godz. 7.00., 9.00., i 18.00; w kaplicach o 16.00.  

4.W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.00 będziemy przeżywać Komunię Rocznicową dzieci z klas IV.  Spowiedź dla dzieci z klas IV w piątek od 16.00 Ze względu na prymicje nie będzie Mszy Św. o 10.30

W przyszłą niedzielę odpust w Chrząchowie o 9.00 ku czci Trójcy Przenajświętszej.

5. W przyszłą niedzielę o godz.12.00 będziemy przeżywać Mszę Św. prymicyjną dn. Mirosława Barańskiego. Będą to pierwsze prymicje od 2009r. Zapraszamy wszystkich parafian na tę szczególną Mszę Św. i na błogosławieństwo prymicyjne.

6. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Arka z Sielc zaprasza na FESTIWAL SMAKU oraz otwarcie boiska wielofunkcyjnego. Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. o 12.00 przy Domu Ludowym. W czasie Festiwalu wiele ciekawych występów i atrakcji. W imieniu Stowarzyszenia serdecznie zapraszamy.

7. Od wtorku w kancelarii prowadzimy zapisy na kolonie w Białym Dunajcu dla dzieci z naszej Parafii i Gminy. Zapisy i kwalifikacja  będą trwały do 5 czerwca a kolonie będą od 20 do 29 lipca.

8. Przypominamy ze Sakrament Bierzmowania będzie udzielony w naszej parafii dnia 15 czerwca o godz.18.00.

9. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego i Apostolstwa Chorych.

10. Na zakończenie pomódlmy się za śp. Genowefę Sułek z Chrząchowa, Adama Skwarka z Opoki, Stefanię Próchniak, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek...

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
WNIEBOWSTAPIENIE PAŃSKIE
    13 maja 2018

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przyszła niedziela będzie Uroczystością Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. Przypominamy, kto w okresie wielkanocnym świadomie i dobrowolnie nie przystąpi do Komunii Św. popełnia grzech ciężki.

2. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź pierwsza: Krych Adam kaw. z Końskowoli z par. tut. i Ścibior Aldona panna z Dęblina z par. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.

Zapowiedź druga: Chabros Mateusz kaw. z Chrząchowa z par. tut i Brzozowska Olga panna ze Skowieszyna z par. Św. Józefa w Puławach.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych między wyżej wymienionymi, jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

3. W następną niedzielę na Mszy o godz. 10.15. oraz 12.00 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas III.  Zapraszamy na te Msze szczególnie osoby zainteresowane, rodziny i gości, prosimy jeśli to możliwe, aby inni parafianie uczestniczyli w  pozostałych Mszach Św. Spowiedź dla dzieci i rodziców oraz gości w sobotę od godz.9.00.

4.  Dziś będą tradycyjnie rozprowadzane przez Akademię Młodzieżową kremówki z okazji 98 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II. Zysk będzie przeznaczony na wakacyjny wypoczynek dzieci z naszej Parafii. Zapisy na wypoczynek rozpoczną się od wtorku 22 maja w kancelarii. Będą trwały do 5 czerwca. Pierwszeństwo wyjazdu będą miały dzieci z ubogich rodzin oraz te, które wyjeżdżają I raz.

5. Akademia Młodzieżowa zaprasza na Festiwal Teatrów Amatorskich, który odbędzie się w sobotę 19 maja o godz. 12.30 w Gminnym Ośrodku Kultury.

6. Zapraszamy dziś po wieczorowej Mszy Św. na Bractwo Różańcowe prowadzone przez Akademię Młodzieżową  i procesję Fatimską.

7. Polecamy nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

8. Bóg zapłać za ofiarę na kościół w wys. 200zł.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymką do Gietrzwałdu i Św. Lipki w dniach 1i 2 czerwca. Zapisy w zakrystii.

10. W dniach 29 czerwca - 1 lipca planowana jest pielgrzymka do Wrocławia, Wambierzyc, Pragi Czeskiej i Częstochowy. Zapisy i informacje u p. Stanisława Ćwikły.

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Józefa Dzięgla z Młynek i Eugeniusza Ratusa z Chrząchówka, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.