Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

26 października 2014

Święto poświęcenia własnego kościoła


1. Dzisiejsza niedziela w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako święto poświęcenia własnego kościoła. Prosimy o życie wieczne dla zmarłych fundatorów i darczyńców naszej świątyni. Wdzięczną modlitwą obejmujemy także wszystkich, którzy na bieżąco troszczą się o materialne potrzeby naszego kościoła.

2. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Dziękujemy wszystkim, którzy czy to kościele parafialnym, czy w kaplicach, a nawet w domach prywatnych gromadzili się na tej modlitwie. Szczególne słowa podziękowania dla rodziców i dzieci, którzy systematycznie uczestniczyli w nabożeństwach. Na piątek szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie te, które mają wszystkie obrazki różańcowe. Proszę je nakleić w odpowiedniej kolejności na kartkę papieru.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wiernych Zmarłych. W sobotę 1 listopada w kościele parafialnym Msze św. będą o godzinie 7.00, 9.00, 17.00. O godz.10.00 z kościoła wyruszy procesja na cmentarz, gdzie zatrzymamy się przy symbolicznych stacjach z modlitwami za zmarłych, a po niej Msza św. około godz.11.00. Nie będzie Mszy Św. w kaplicach. Po Eucharystii będą poświęcane nowe nagrobki.  Z kolei w Dzień Zaduszny Msze św. będą sprawowane  tak jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (za zmarłych, którzy odeszli od nas w ciągu ostatnich 12  miesięcy) i popołudniu o 17.00. Zgodnie  z tradycją lat ubiegłych, bliskich tych osób, które odeszły do Pana w ostatnim roku prosimy, aby na Msze św. o godz. 12.00 przynieśli znicz, który zostanie na początku liturgii poświęcony i zapalony od paschału.

3. W miesiącu listopadzie różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach odmawiamy codziennie na pół godziny przed Mszą św. wieczorową, a w kaplicach o godz. 16.00. W tych dniach dostarczane są koperty z kartkami wypominkowymi. Wypełnione prosimy składać do puszek na ołtarzach bocznych lub na tacę. Na kopertach prosimy zaznaczyć datę modlitwy i ewentualne poprawki w danych adresowych. Plan modlitwy wypominkowej podany jest na naszej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.

Porządkując groby bliskich pamiętajmy o segregowaniu śmieci zgodnie z informacją znajdującą się w miejscu ich wysypywania.

4.  Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazane w ramach kwartalnej zbiórki:

Miejscowość

Numery domów

kwota

Zbierający

Sielce

114-147

380

Wiesława Abramek

Sielce

87-113

425

 

Nowy Pożóg

1-29

630

Stanisław Mrozek

Końskowola

Kościelna, Ogrodowa, Szewska

190

Wacława Mąkosa

Stara Wieś

60-88 i 91 Głęboka

1370

 Henryk Adamczyk

5. Zachęcamy do lektury nowych numerów Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

6. Dziś kiermasz ciast przygotowany przez Akademie Młodzieżową. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na rozwój Akademii. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

7. W zakrystii są do nabycia nasze kalendarze parafialne, ze zdjęciami kapliczek i wnętrz kaplic naszej parafii. Koszt kalendarza to 15zł. Zysk ze sprzedaży jest przeznaczony na letni wypoczynek dzieci z naszej parafii.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Wacława Lipczewskiego ze Starej Wsi. Wieczny odpoczynek…

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

19października 2014

1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź druga:

Wójcik Kamil Tobiasz kawaler z  Par. Zarzecze i Matusiak Edyta panna z Par. tutejszej

2. Dziś przypada 20 rocznica śmierci Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, pamiętajmy w  modlitwach o naszej Ojczyźnie, o tych, którzy walczyli, by była wolna i niepodległa.

3. Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszy św. oraz przystępujących do Komunii. W zakrystii są przygotowane koperty z wypominkami. Prosimy o pomoc                      w dostarczeniu ich do rodzin.

4. Serdecznie dziękujemy za ofiary na tacę, które są przeznaczone na pomoc dla misjonarzy. Najbliższy tydzień przeżywamy w Kościele jako tydzień misyjny. Zachęcamy gorąco do modlitwy - zwłaszcza różańcowej - w intencji misjonarzy. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie modlitewne na godzinę 18.30. W środę przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz ciast przygotowany przez Akademie Młodzieżowa. Fundusze zebrane podczas tej akcji będą przeznaczone na rozwój Akademii Młodzieżowej.  Ze sprzedaży kremówek w ubiegłą niedzielę uzyskaliśmy 2467,77 zł ofiary te będą przeznaczone na organizację kolonii wakacyjnych dla dzieci z naszej parafii.

Dziękujemy także za kolejne ofiary zebrane w ramach kwartalnej kwesty:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Chrząchówek

1-20

335

Iwona Wiśniewska

Chrząchówek

90-128

360

Maria Sułek

Maria Polak

Końskowola

 

Brzezinki Doły

240

Janusz Sadurski

Anna Sadurska

Młyńska

480

Żyrzyńska,

390

Słoneczna

90

Sielce

1-41, 161

790

Ewa Jóźwicka

 

 

 

 

6. Zachęcamy do lektury nowych numerów Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 poświęcimy nowo zakupione ornaty.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Wacława Lipczewskiego ze Starej Wsi, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.