Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 XIX Niedziela Zwykła 13.08.2017r

1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zapowiedź pierwsza: Tomala Kamil kaw. z Klinów z par. Narodzenia NPM-Matki Bożej Siewnej w Wilczopolu i Wróbel Paulina panna z Sielc z par. tut. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych między wyżej wymienionymi, jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej.

2. Dziś przypada 13-ty dzień miesiąca. Na różaniec fatimski i procesję zapraszamy wyjątkowo na godz. 16.00.

3. Dziś kolejny koncert organowy po Mszy Św. wieczorowej. Będziemy gościć Pana Berta  Wisgerhofa z Holandii.

4. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w kościele parafialnym i w kaplicach w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. będą poświęcone wianki. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12.00. w intencji Ojczyzny, po Mszy Św. złożenie kwiatów przez członków władz gminnych i apel poległych.

5. W dniach 8-9 września jest planowana pielgrzymka do Ibramowic, Czernej i Krakowa. Zapisy do 27 sierpnia u P. Stanisława Ćwikły.

6.Dziękujemy także za ofiary złożone w ramach kwartalnej zbiórki:

Miejscowość

Nr. Domów

kwota

Zbierający

Chrząchów

66-114

450

 

Stara Wieś Różana

 

670

Janina Wojdaszka Artur Kaczmarski

Stara Wieś Głęboka

59-92

1190

Henryk Adamczyk

Zostało do tej pory zebrane 21580zł

7. Przyjmujemy od następnej niedzieli zapisy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w dniach 25-17 sierpnia w Garbowie. Koszt uczestnictwa to 50 zł. Nocleg we własnych namiotach a szczegółowe informacje  od następnej niedzieli u Ks. Emila.

8. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

9. Dziękujemy naszemu diakonowi Mirosławowi za dzisiejszej Słowo Boże. Diakoni z naszego Seminarium we wrześniu wybierają się na pielgrzymkę do Rzymu, kto zechciałby wesprzeć ich wyjazd, może to uczynić składając ofiarę do puszki przed kościołem.

10. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Janinę  Kiernicką z Sielc, której pogrzeb odbył się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 Przemienienie Pańskie 06.08.2017r

1. Przeżywamy dziś Święto Przemieniania Pańskiego. Jest to jednocześnie I niedziela miesiąca. Po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Rozpoczął się miesiąc sierpień, miesiąc modlitw o trzeźwość i miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dotkniętych wielką tragedią pijaństwa. Dajmy dobry przykład.

3. Od niedzieli 20 sierpnia będziemy przyjmować zapisy na Msze Św. gregoriańskie na 2018r., a od niedzieli 27 sierpnia pozostałe intencje.

4. Dożynki powiatowe będą miały miejsce 27 sierpnia w Gołębiu (szczegóły w gablocie) nasze dożynki Gminne i parafialne będą 10 września.

 5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na poczet pokrycia długu po renowacji naszej świątyni:

Miejscowość

Nr. Domów

kwota

Zbierający

Rudy

52-66

350

Krystyna Pajóra

Dziękujemy za ofiary bezimienne na kościół w wys. 200zł i 100zł.

6. Dziś zapraszamy na koncert  po wieczorowej Mszy Św. wystąpią: Państwo Roman Perucki organy i Maria Perucka skrzypce.

7. W dniach 8-9 września jest planowana pielgrzymka do Ibramowic, Czernej i Krakowa. Zapisy do 27 sierpnia u P. Stanisława Ćwikły.

8. Jak co tydzień polecamy nowe wydania Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

9. Zakończyły się kolonie w Białym Dunajcu. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie sponsorom, dziękujemy opiekunom a dzieci zapraszamy do odbioru płyt ze zdjęciami z kolonii w zakrystii.

10.  Mija  3 rok od kanonicznego wprowadzenia mnie na urząd proboszcza w Końskowoli. Chciałbym wszystkim bardzo serdecznie podziękować za wszelką życzliwość, za pomoc, ofiary i zrozumienie. Chciałbym też przeprosić, bo nie ma ludzi doskonałych, przepraszam jeśli kogoś uraziłem czy nie sprostałem wymaganiom. Za wszystko dziękuję Bogu, Kapłanom współpracownikom, wszystkim pracownikom Parafii i Wam Drodzy Parafianie.

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Marię Czarkowską z Wronowa której pogrzeb odbył się w tym tygodniu oraz Janinę Kiernicką z Sielc, której pogrzeb będzie we wtorek. Wieczny odpoczynek

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.