Strona główna Mapa strony

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
    08 LIPCA 2018

1. W piątek 13-ty dzień miesiąca. Na różaniec fatimski  i procesję zapraszamy po Mszy św. wieczorowej.

2. Zbliżamy się do odpustu ku czci św. Anny. Od czwartku (26 lipca) Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 odprawiane będą w kościółku. Za ostatnimi ławkami i na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Za zmarłych będziemy się modlić na cmentarzu w sobotę wieczorom przed niedzielą odpustową. Przypominamy, że w związku z odpustem w niedzielę 29 lipca nie będzie Mszy św. w kaplicach.

3. W przyszłą niedzielę 15 lipca przeżywać będziemy doroczne, w tym roku już XXI Święto Róży. Rozpocznie się już w sobotę. Szczegóły na plakatach. O godzinie 12.00 w niedzielę zostanie odprawiona Msza św. w intencji plantatorów róż i szkółkarzy, wszystkich mieszkańców Gminy i Parafian. Będziemy wdzięczni za podtrzymanie tradycji dostarczania kwiatów do dekoracji kościoła z tej okazji. Kwiaty prosimy dostarczyć w sobotę rano. Czujmy się odpowiedzialni za dostarczenie kwiatów. Po Mszy Św. ciekawy program i wiele atrakcji. Będzie także konkurs dla dzieci do lat 10 podczas Święta róż na najpiękniejszą różyczkę Święta Róż (na strój stylizowany różami) zgłoszenia w GOK-u do 10 lipca. Gminny Ośrodek Kultury przyjmuje zapisy na zajęcia wakacyjne, będą one od 30.07. do 10.08. Szczegóły na plakacie. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza 10.07. o godz. 16.00 na spotkanie autorskie z p. Henrykiem Sułkiem i promocję książki.  

4. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, w  niedzielę 22 lipca po każdej Mszy św. będą poświęcane samochody.

5. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. W ramach funduszu Idę z Tobą można własne intencje powierzyć pielgrzymom.

6. Dziękujemy za ofiary na II-gi kwartał:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Chrząchów

115-165

860

Stanisława Ciotucha Teresa Kozak

Chrząchówek

90-128

350

Marianna Sułek Maria Polak

Końskowola

Lubelska 1A-161

970

Janina Kozak

7. Bardzo gorąco dziękujemy Radzie Gminy i p. Wójtowi za największy wkład w finansowanie letnich kolonii w Białym Dunajcu oraz firmie Pini Beef za finansowe wsparcie kolonii. Bóg zapłać za ofiarę na kościół w wys. 200zł i 100zł.

8. Polecamy nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

9. Pomódlmy się za zmarłych: śp. Józefa Wiejaka z Sielc, którego pogrzeb odbył się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
    01 LIPCA 2018

1. Przypominamy, że przez lipiec i sierpień nie ma Mszy św. w kościele parafialnym o godz. 10.30.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca.  Informujemy że w czasie wakacji nie ma Mszy Św. pierwszopiątkowych w kaplicach.

3. Dziś po Mszy św. o godzinie 12.00 będzie spotkanie rodziców, których dzieci wyjeżdżają na kolonie do Białego Dunajca. Dziękujemy bardzo Państwu Jolancie i Andrzejowi Dębskim, Bankowi Spółdzielczemu w Końskowoli oraz Panu Arturowi Suszkowi, Stanisławowi Wasiowi za finansowe wsparcie kolonii.

4. Dziękujemy za ofiary na II-gi kwartał:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Chrząchów

7-31

410

Janina Sułek Janina Pawelec

66-114

645

 

Końskowola

Skłodowskiej

283

Piotr Wiejak

Dąbrowskiego

270

Anna Krawczyk

Rynek

280

Waldemar Gorczyca

Kościelna, Ogrodowa Szewska 230 Adam Ziólek

Szopena Cmentarna

60

Maria Pyzik

Rudy

1A-24

940

Marta Wnuk

Stara Wieś

2-25

340

Barbara Turska

Bóg zapłać za ofiarę bezimienną na kościół w wys. 100zł i 200zł.

5. W kancelarii przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę. Koszt to 75 zł. Można tez włączyć się w pielgrzymkę funduszem „Idę z Tobą”, osoba, która chciałaby pójść w pielgrzymce, a nie może, opłaca koszt pielgrzymki, osobie, która zaniesie jej intencję do Częstochowy.

6. Dziś zmiana tajemnic w kołach żywego różańca.

7. Zachęcamy do lektury nowych wydań Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Józefa Wojdaszkę z Pożoga,  Tomasza Pioterczaka z Młynek, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek.


 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.