Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

31 sierpnia 2014

1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź pierwsza:

Antas Grzegorz kaw. ze Skowieszyna Par. Św. Józefa w Puławach i Katarzyna Skwarek panna z Opoki Par. tut

2. Jutro 75 rocznica wybuchu  II wojny światowej. Pamiętajmy  w modlitwie o ofiarach, tej wielkiej tragedii.

3. Juro początek nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli na Msze św.: w Końskowoli o godz. 8.00, w Chrząchowie i Pożogu o godz. 9.00. Dzieci z klas pierwszych prosimy o zabranie przyborów szkolnych, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy św. Po wakacyjnej przerwie powracamy zwykłego porządku Mszy św. W każdą niedzielę zapraszamy rodziców z dziećmi na Eucharystię o godzinie 10.30. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy realizację programu przygotowania do I Komunii Św. dzieci z klas III.  W związku z tym informujemy:

            a/  Wszyscy rodzice otrzymają specjalny list wyjaśniający cel i treść uczestniczenia dzieci na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.30.

            b/  Wszystkie dzieci, wraz z rodzicami postarają się uczestniczyć w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30.

            c/  Zawsze po Mszy św. dzieci otrzymają specjalne kartki, które wyjaśnią poruszony temat i będą zawierały propozycje zadań do wykonania przez dzieci. Także zadania dla rodziców! Te karty proszę zachować. Jeśli dziecka nie ma na Mszy św. to nie otrzymuje karty.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msze św. o godzinie 16.00 w kaplicy w Sielcach i Woli Osińskiej w czwartek, a w piątek w Chrząchowie i Pożogu. Wcześniej będzie możliwość spowiedzi. W kościele parafialnym spowiedź pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorową. W sobotę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na czuwanie modlitewne.

5. Zbliżają się  uroczystości maryjne w Wąwolnicy w dniach 6, 7 i 8 września. Piesza pielgrzymka do Wąwolnicy wyruszy z naszej parafii w niedzielę 7 września o godzinie 6.00. Pielgrzymom będzie towarzyszył Ks. Emil.

6.         Zbliżamy się do naszego odpustu parafialnego. Przeżywać go będziemy za dwa tygodnie. W niedzielę odpustową 14 września będziemy gościć Ks. Andrzeja Bubicza z Puław. Szczegółowy program podamy za tydzień, ale już dziś zapraszamy w piątek 12 września na drogę krzyżową po Mszy św. popołudniowej, a w sobotę na Mszę św. na cmentarzu parafialnym o godz. 18.00.

7. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszki na Diecezjalny Fundusz Nauki Chrześcijańskiej.

8. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w ramach zbiórki na II kwartał:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Końskowola

 ul. Kościelna, ul. Ogrodowa, ul. Szewska

220zł

Wacława Mąkosa

Do tej pory za II kwartał zebrano 19654zł. Wielkimi krokami zbliża się spłata kapitału i odsetek w wysokości 44739zł a terminem jest dzień 30 września.

9. Pragniemy przypomnieć że sprawy związane z pogrzebem rozpoczynamy od ustalenia daty i godziny pogrzebu z Księdzem Dyżurnym a potem sprawy cmentarne.

10.   Polecamy nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

11.   Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego: śp. Sławomira Chaborę ze Starej Wsi . Wieczny odpoczynek…

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

24 sierpnia 2014

1. Dziś w ramach obchodów dożynkowych będzie sprawowana o godzinie 12.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony. W przyszłą niedzielę Dożynki powiatowe w Żyrzynie.

2. We wtorek przypada Uroczystość MB Częstochowskiej, która patronuje w kaplicy w Woli Osińskiej. Z tej okazji wszystkim modlącym się w tym miejscu życzymy obfitości łask Bożych. Msze św. w kościele parafialnym o 7.00, 9.00, i 18.00. Jest to dzień modlitw za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.

 3. W przyszły poniedziałek (1 września) początek nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli na Msze św.: w Końskowoli o godz. 8.00, w Chrząchowie i Pożogu o godz. 9.00. Dzieci z klas pierwszych prosimy o zabranie przyborów szkolnych, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy św. Od pierwszej niedzieli września zapraszamy rodziców z dziećmi na Eucharystię o godzinie 10.30.

4. Zbliżają się  uroczystości maryjne w Wąwolnicy w dniach 6,7 i 8 września. Piesza pielgrzymka do Wąwolnicy wyruszy z naszej parafii w niedzielę 7 września o godzinie 6.00.

5. Caritas naszej Archidiecezji organizuje zbiórkę do puszki na przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Ofiary na ten cel możemy składać do puszki przy wyjściu z kościoła dziś i przez cały najbliższy tydzień.

6. Zachęcamy do lektury nowych wydań Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

7. Pomódlmy się za zmarłą, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu: śp. Stanisławę Bis z Końskowoli. Wieczny odpoczynek…

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.