Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie. 

I NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2015r.

1.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny oraz okres adwentu. Bardzo gorąco zachęcamy, aby nie zmarnować tego czasu. Nie żałujmy wysiłku, aby pogłębić swój kontakt z Bogiem przez modlitwę, lekturę Słowa Bożego czy uczestnictwo w liturgii. W adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie o godzinie 7.00 w dni powszednie poza wtorkiem i czwartkiem. Towarzyszy im specjalna symbolika światła. Naszym przewodnikiem po adwentowym czuwaniu będzie Matka Boża. Rodziców z dziećmi zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki na godzinę 18.00.

2. Jutro odpust ku czci św. Andrzeja Apostoła współpatrona naszej Parafii. Suma o godz. 18.00, odprawi ją Ks. Grzegorz Bogdański – prefekt Seminarium Duchownego.

3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 7.00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy Paniom z Legionu Maryi za pomoc w rozdzieleniu opłatków na poszczególne wioski. Osoby zaangażowane w przeprowadzenie kwartalnych zbiórek prosimy o dostarczenie tych opłatków rodzinom z naszej parafii. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone spłatę kredytu po remoncie naszej świątyni – pozostało do spłaty 730 tys. zł nie licząc odsetek.

Drugą ważną przestrzenią adwentowego czuwania jest miłość bliźniego. Propozycji, w których możemy wyrazić naszą troskę o ludzi potrzebujących jest wiele:

- przez cały Adwent zbierane są ofiary do puszki w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy „Gwiazdka Nadziei”

- przy ławkach znajdzie się specjalny kosz na trwałą żywność, którą przekażemy potrzebującym rodzinom. Ponadto zbiórka tej żywności będzie prowadzona w sobotę 5 grudnia w sklepach „Groszek” i w delikatesach przez młodzież ze szkolnego koła Caritas.

- od przyszłej niedzieli będzie można zakupić tradycyjne świece na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczony na letni wypoczynek organizowany przez Caritas dla najuboższych dzieci. Świece są do nabycia w zakrystii i przed kościołem. Niech nie zabraknie świecy Caritas na naszym stole wigilijnym.

- dziś członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary do puszki na prezenty mikołajowe dla dzieci w kaplicach. Informujemy jednocześnie, że św. Mikołaj przybędzie do naszej parafii w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Spotkanie ze św. Mikołajem będzie w sali na plebanii. Rodziców, którzy chcą podpowiedzieć św. Mikołajowi jakie prezenty ma podarować ich dzieciom prosimy o wcześniejszy kontakt w zakrystii, także w ciągu tygodnia.

4. Do świętego Sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zapowiedź pierwsza: Molenda Michał kaw. z Końskowoli z Par. tut i Langer Marta Dominika panna z Jeleniej Góry Par. Św. Erazma i Pankracego w  Jeleniej Górze.

Zapowiedź druga: Kozak Sebastian i Kozak Karolina cywilnie związani z Chrząchowa z Par. tutejszej

5. We czwartek 4 grudnia o godzinie 10.00 będzie  sprawowana Msza św. z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

6. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia chorych, których kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną w środę 16  grudnia (od godz. 10.00).                    

7. W zakrystii możemy zakupić kalendarze parafialne na rok 2016. Cena wynosi 10 zł, cały zysk ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii wakacyjnych dla dzieci z naszej parafii.

8. Dziękujemy za ofiary.

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Witowice

68-92

600zł

Iwona Wiejak

Stara Wieś, Różana

 

480

Janina Wojdaszka Artur Kaczmarski

Dziękujemy także za ofiary złożone dziś na tacę – przeznaczone są na nasze Seminarium Duchowne.

9. Zachęcamy do lektury nowych wydań Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św.  pierwszopiątkowe w kaplicach i kościele parafialnym o tradycyjnych porach. Przypominamy o spowiedzi kandydatom do Bierzmowania i dzieciom z klasy IV. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na 15.30 na spotkanie z animatorami a potem Msza o 17.00.

11. W przyszłą niedzielę po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca i katecheza dla dorosłych

12. W dniach 18-21 grudnia (piątek – poniedziałek) w naszej parafii odbędzie się  Charytatywna Zbiórka Makulatury. Wszystkie środki zostanę przekazane na fundusz stypendialny Skarbiec Dobrego Wychowania z którego udzielane są stypendia w działającej w naszej Parafii Akademii Młodzieżowej. Akcja będzie kontynuowana cyklicznie. W przyszła niedzielę Akademia Młodzieżowa przeprowadzi kiermasz ciast, będą też rozprowadzane losy a środki zostanę przekazane na fundusz stypendialny Skarbiec Dobrego Wychowania.

13. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza  na Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich chcących pogłębić wiarę.

14. Spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej i Hiszpanii w przyszłą niedzielę po Mszy o 12.00

15. Gmina Końskowola informuje o spotkaniu w sprawie budowy zbiornika wodnego (zalewu) Witowice- Chrząchów.  30 listopada o godz. 16..00 w OSP w Opoce, 2 grudnia o godz. 16.00 w OSP w Chrząchowie i 3 grudnia o 16.00 w OSP w Chrząchówku.

16. W niedzielę 6 grudnia w godz. 10-16.00 w Zespole Szkól w Końskowoli odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Pomóż Oskarowi i innym”. Mogą się zarejestrować wszystkie osoby zdrowe w wieku od 18 do 55 lat. Możemy w ten sposób pomóc osobom chorym na białaczkę, szukamy też dawcy dla chorego chłopca Oskara, który mieszka na terenie naszej Parafii. Zachęcamy do rejestracji

17. Przed błogosławieństwem powierzmy Bożemu Miłosierdziu śp. Wiesława Chabrosa, Ryszarda Biska, Antoninę Łucjanek, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zapowiedź pierwsza: Kozak Sebastian i Kozak Karolina cywilnie związani z Chrząchowa z Par. tutejszej

2.  Dzisiejsza niedziela kończy obchody Roku Liturgicznego. Niech każdy z nas pamięta o dziękczynnej modlitwie za wszelkie łaski otrzymane w tym szczególnym czasie. Przyszła niedziela będzie I Niedzielą Adwentu. Nasz Odpust Parafialny ku czci Św. Andrzeja Apostoła będzie 30.11. Msza odpustowa o 18.00. będzie jej przewodniczył Ks. Grzegorz Bogdański prefekt Seminarium Duchownego w Lublinie.

3. We wtorek o 17.15 zapraszamy na Bractwo Różańcowe przygotowane przez Akademie Młodzieżową.

4.  W dniu dzisiejszym  przy kościele członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać ofiary do puszki na prezenty mikołajowe dla dzieci, w przyszłą niedzielę ofiary będą zbierane w kaplicach. Dziś też po Mszy o 10.30 koncert pieśni patriotycznych.

5. Dziękujemy także za ofiary kwartalne:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Końskowola

Kościelna, Ogrodowa, Szewska

150

Wacława Mąkosa

Pulki

1-10

30

 

9. Zachęcamy do lektury nowych numerów Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa z płytą.

10. Legion Maryi zaprasza członków i sympatyków na dzień skupienia Kurii Legionu Maryi, który odbędzie się w sobotę 28.11 o godz. 10.00 w naszym kościele. Spotkania Legionu odbywają się w poniedziałki o 16.00 w sali na plebanii.

11. Zachęcamy do wsparcia akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę 2015".  29 listopada 2015 r. przed Kościołem Parafialnym w Końskowoli w godz. 8.00 - 17.00 (przed i po Mszach św.) będą zbierane: produkty spożywcze, zabawki, książki, chemia gospodarcza dla potrzebujący rodzin z terenu naszej gminy

12. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Janinę Kowalską, Janinę Wnuk, Jana Pękalę, Juliannę Jeżynę, Tadeusza Kozaka, Zofię Rusek, Czesława Lisowskiego, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.