Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie. 

V Niedziela Zwykła

                                                                                                                                                                                                        07 lutego 2016

1.  Dziś po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca a przed sumą katecheza dla dorosłych.

2.  W tym tygodniu w środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00, w kaplicach o 16.00. W środę obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Przypominamy, że według prawa kościelnego obowiązuje on osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia.  Zachęcamy jednak wszystkich do jego zachowania. Przypominamy,  że we wszystkie piątki całego roku obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, kto świadomie tego nie zachowuje popełnia grzech ciężki.

Okres Wielkiego Postu powinien stać się dla nas wszystkich czasem szczególnej i lepszej modlitwy, rozpamiętywania męki i śmierci Pana Jezusa, rozmyślania nad sensem i celem naszego życia. 

         MODLITWA, POST, JAŁMUŻNA - to program na czas Wielkiego Postu.

   Zachęcamy też do praktykowania chrześcijańskiego umartwienia. Proponujemy wyrzeczenie się na okres Wielkiego Postu:  spożywania alkoholu, palenia tytoniu; zachęcamy do odmówienia sobie ulubionych potraw, ulubionej rozrywki, telewizji, itp.

   Wszystkie takie postanowienia i umartwienia przynoszą nam wielką korzyść, wzmacniają naszą wolę i uszlachetniają nasz charakter. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne, w piątki na Drogę Krzyżową o 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych; w niedziele o 16.30 Gorzkie Żale.

3. W tym tygodniu w czwartek we wspomnienie MB z Lourdes przeżywamy Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Papieża Św.  Jana Pawła II . Osoby chore i w podeszłym wieku zapraszamy na Mszę św. o godzinie 12.00, podczas której będzie sprawowany sakrament namaszczenia chorych. Pomóżmy wszystkim starszym i chorym w przybyciu na tę Mszę Św.

3.  Za tydzień zbiórka do puszek na Fundusz Wschodni – pomoc Kościołowi Katolickiemu za  naszą wschodnią granicą.

4. Przypominamy, że cmentarz grzebalny jest miejscem poświęconym pamiętajmy o odpowiednim zachowaniu np. nie wprowadzaniu psów.

5.  Zapraszamy do lektury nowych wydań Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

6. W przyszłą niedzielę o 16.15 zapraszamy na Bractwo Różańcowe przygotowane przez Akademię Młodzieżową.

7.  Dziś można wesprzeć rodzinę z ul. Pożowskiej poszkodowaną w pożarze.

8.  Zostały oddane do renowacji pierwsze zabytkowe naczynia liturgiczne, których zdjęcia są umieszczone w naszym kalendarzu parafialnym. Kto chciałby wesprzeć swoją ofiarą renowację bylibyśmy wdzięczni. Na przykład odnowienie jednego kielicha to koszt 500zł (7szt.), relikwiarza 800zł  (2 szt.) a monstrancji sporo większy, Jeśli jakaś osoba lub rodzina chciała by pomóc, zapraszamy. Chcielibyśmy w przyszłości wyeksponować  te zabytki.  

9.  Prawdopodobnie 15 lutego będą wycinane drzewa na naszym cmentarzu parafialnym.

10. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Zygmunta Suszka, i Zofię Sykut z Końskowoli, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek… IV Niedziela Zwykła

                                                                                                                                                                                                        31 stycznia 2016

1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zapowiedź druga: Kostyra Kamil kaw. z Żelechowa par. Zwiastowania NMP w Żelechowie i  Jóźwicka Angelika Milena  panna z Sielc par. tut.

2. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po sumie a przed sumą  katecheza dla dorosłych. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. prof. Artura Katolo z promocją książki „Nazarejczyk”.

3. Wtorkowe  święto Ofiarowania Pańskiego z inicjatywy  Św. Jana Pawła II przeżywamy w całym Kościele jako dzień życia konsekrowanego. Dziękujemy Bogu za wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie do życia według rad ewangelicznych i prosimy o nowe powołania zakonne. Tą modlitwą obejmujemy zwłaszcza posługujące w naszej parafii Siostry Benedyktynki. „Bóg zapłać” także za ofiary na tacę, które są przeznaczone na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych, czyli tych, które poświęcają się szczególnie modlitwie. Msze Św. w kościele Parafialnym w porządku świątecznym tzn. o 7.00, 9.00 i 18.00. W   kaplicach o 16.00. W zakrystii są do nabycia gromnice.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W kaplicach oraz w kościele parafialnym spowiedź i Msze święte o tradycyjnych porach. O sakramencie pokuty i pojednania przypominamy przede wszystkim kandydatom do Bierzmowania i dzieciom z klasy czwartej

5. W przyszłą niedzielę o 15.30 spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

6. Pielgrzymi do Ziemi Świętej i Hiszpanii w zakrystii mogą odbierać umowy wyjazdu.

7. Dziś Akademia Młodzieżowa prowadzi kiermasz ciast - fundusze są przeznaczone na sztandar Akademii. Dziś można także wspomóc swoją ofiarą rodzinę z ul. Pożowskiej poszkodowaną w wyniku pożaru.

8. Zapraszamy do lektury nowych wydań Niedzieli i Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

9. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu: śp. Edwarda Maja z Sielc, Stanisława Kęsika z Nowego Pożoga, Marka Kunę z Woli Osińskiej, Anna Kopińską z Nowego Pożoga, Janinę Sadkowską z Woli Osińskiej. Wieczny odpoczynek…


 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.