Strona główna Mapa strony

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zwykła  

23 października 2016 

1. Za tydzień wizytacja Ks. Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego Stanisława Budzika. Program jest następujący: W sobotę wizytacja w kaplicach. W Chrząchowie o 16.30 modlitwa różańcowa, w Woli Osińskiej o 17.00 modlitwa różańcowa, a w Sielcach o 17.30 modlitwa różańcowa. W niedzielę rozpocznie się wizytacja w kościele parafialnym od uroczystego wprowadzenia na Mszy Św. o godz. 9.00, potem o 10.00 spotkanie z Radą Parafialną w sali na plebanii, o 10.30 Słowo Ks. Arcybiskupa na Mszy Św. dla dzieci, potem wizyta w kaplicy w Pożogu i Uroczysta Suma ze sprawozdaniem wizytacyjnym o godz.12.00. Wyjątkowo Msza Św. w Pożogu rozpocznie się o godz.10.30.

2. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Dziękujemy wszystkim, którzy czy to kościele parafialnym, czy w kaplicach, a nawet w domach prywatnych gromadzili się na tej modlitwie. Szczególne słowa podziękowania dla rodziców i dzieci, którzy systematycznie uczestniczyli w nabożeństwach. Na czwartek szczególnie zapraszamy dzieci, szczególnie te, które uczestniczyły we wszystkich nabożeństwach różańcowych dla dzieci.

3. W następnym  tygodniu we wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych oraz we środę Wspomnienie Wiernych Zmarłych. We wtorek 1 listopada w kościele parafialnym Msze św. będą o godzinie 7.00, 9.00, 17.00. O godz.10.30 przy drugiej bramie wyruszy procesja po cmentarzu, gdzie zatrzymamy się przy symbolicznych stacjach z modlitwami za zmarłych, a po niej Msza św. na cmentarzu około godz.11.00. Nie będzie Mszy Św. w kaplicach. Po Eucharystii będą poświęcane nowe nagrobki. Z kolei w Dzień Zaduszny Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 (za zmarłych, którzy odeszli od nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy), po tej Mszy Św. wyruszy procesja na cmentarz i popołudniu o 18.00. Zgodnie  z tradycją lat ubiegłych, bliskich tych osób, które odeszły do Pana w ostatnim roku prosimy, aby na Msze św. o godz. 9.00 przynieśli znicz, który zostanie poświęcony i zapalony od paschału, znicze stawiamy na przygotowanych miejscach w czasie czytania imion i nazwisk zmarłych. Po Mszy św. wyruszy procesja na cmentarz. Porządkując groby bliskich pamiętajmy o segregowaniu śmieci zgodnie z informacją znajdującą się w miejscu ich wysypywania. Bardzo o to prosimy, ułatwi to bardzo pracę osobom wywożącym śmieci.

4. W miesiącu listopadzie różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach odmawiany  będzie codziennie na pół godziny przed Mszą św. wieczorową w wyznaczonych dniach, a w kaplicach o godz. 16.00. W tych dniach dostarczane będą koperty z kartkami wypominkowymi. Wypełnione prosimy składać do puszek na ołtarzach bocznych lub na tacę. Na kopertach prosimy zaznaczyć datę modlitwy.

5.  Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazane w ramach kwartalnej zbiórki:

Miejscowość

Numery domów

kwota

Zbierający

 

Końskowola

Poletka Pożowska

200

Maria Szymańska

Brzezinki

220

 

Janusz Sadurski

Młyńska

480

Słoneczna

90

Żyrzyńska

410

Kościelna Ogrodowa Szewska

240

Wacława Mąkosa

Chrząchówek

90-128

300

Maria Sułek Maria Polak

 

Chrząchów

7-31

470

Janina Sułek Janina Pawelec

32-48

530

Halina Kęsik

115-165

550

Stanisława Ciotucha Teresa Kozak

Pożóg Nowy

Od wiaduktu +górka

900

Elżbieta Basaj

Wola Osińska

96-127

180

Roman Wiejak

6. Zachęcamy do lektury nowych numerów Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

7. W zakrystii a także 1 listopada na cmentarzu będą do nabycia nasze kalendarze parafialne. Koszt kalendarza to 10zł. Zysk ze sprzedaży jest przeznaczony na letni wypoczynek dzieci z naszej parafii.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Feliksę Polak z Sielc, której pogrzeb odbył się w tym tygodniu, oraz Jana Wocióra ze Świdnika, pochodzącego z Końskowoli, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Wieczny odpoczynek…

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXIX Niedziela Zwykła 16 października 2016                                                               

1. W przyszła niedzielę będą rozprowadzane znicze przez Szkolne Koło Caritas z myśla o wsparciu  Puławskiego Hospicjum.

2. Dziś młodzież z Akademii Młodzieżowej i Szkolnego Koła Caritas rozprowadza kremówki. Ofiary ze sprzedaży będą przeznaczone na organizację kolonii wakacyjnych dla dzieci z naszej parafii.

3. W dniu dzisiejszym w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszy św. oraz przystępujących do Komunii. W zakrystii są przygotowane koperty z wypominkami. Prosimy o pomoc w dostarczeniu ich do rodzin.

4. Zarząd Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprasza w niedzielę  23 października na Mszę Św. o godz. 9.00. z okazji Dnia Starszego Człowieka, dalsze uroczystości po Mszy Św. w Gminnym Ośrodku Kultury. 

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary na tacę, które są przeznaczone na pomoc dla misjonarzy. Najbliższy tydzień przeżywamy w Kościele jako tydzień misyjny. Zachęcamy gorąco do modlitwy - zwłaszcza różańcowej - w intencji misjonarzy. W piątek przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II.

6. Dziękujemy także za kolejne ofiary zebrane w ramach kwartalnej kwesty:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Końskowola

Dąbrowskiego 1 -19

270

Anna Wnuk

Końskowola

Pożowska 45

280

Janina Kruk

Chrząchów 3

49-65

260

Danuta Furtak

7. Zachęcamy do lektury nowych numerów Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Pawła Zuchniarza z Pożoga i Jan Wiejaka z Końskowoli. Wieczny odpoczynek…

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.