Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie.

 NIEDZIELA ZESLANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

24 maja 2015

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św. a na Mszy o 10.15 Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas. III

2. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedzi pierwsze:

Poniewierski Tomasz Dominik kawaler z Kurowa par. Św. Michała Archanioła w Kurowie i Grajewska Karolina panna z Końskowoli par. tut.

Zięba Michał kaw. z Chrząchowa par. tut i Rudyk Paulina Maria panna z Markuszowa par. Św. Józefa w Markuszowie.

Araźny Adam Grzegorz kawaler z Puław par Św. Józefa w Puławach i Malesza Agnieszka panna z Młynek par. tut.

3. Jutro drugi dzień zielonych świąt – Święto NMP Matki Kościoła. W kościele parafialnym Msze św. będą o godz. 7.00., 9.00., i 18.00; w kaplicach o 16.00. We wtorek Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych  kochanych mamach.

4. We środę i piątek Akademia Młodzieżowa poprowadzi nabożeństwo majowe o godz.17.00 przy figurze na początku Witowic.

5. W przyszłą niedzielę odpust w Chrząchowie ku czci Trójcy Przenajświętszej.

6. Uczestników pielgrzymki do Częstochowy w dniu 06 czerwca prosimy o dokonywanie wpłat i podanie numerów PESEL potrzebnych do ubezpieczenia.

7. Rodziców, którzy zgłosili swoje dzieci na kolonie wakacyjne w Białym Dunajcu, a nie pobrali kart kolonijnych prosimy, aby odebrali te karty z kancelarii. Niestety nie ma już wolnych miejsc. Z kremówek zysk wyniósł 2580zł

8. W sobotę o 11.00 Msza Św. w intencji par obchodzących jublileusz 50 lecia małżenstwa.

9. Polecamy do lektury nowe wydania Niedzieli i Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Apostolstwa Chorych.

10. Na zakończenie pomódlmy się za śp. Janinę Wojdaszkę, Andrzeja Próchniaka i Piotra Jarosa, których pogrzeb odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek..

 

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

17 maja 2015

1.Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przyszła niedziela będzie Uroczystością Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. Przypominamy, kto w okresie wielkanocnym świadomie i dobrowolnie nie przystąpił do Komunii Św. popełnia grzech ciężki.

2. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedzi drugie:

Kowalczyk Kamil stanu wolnego z Dęblina Par. M.B. Loretańskiej w Dęblinie i Król Malwina panna z Nowego Pożoga Par. tut.

4. W następna niedzielę na Mszy o godz. 10.15. będziemy przezywać Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas III. Spowiedź dla dzieci i rodziców oraz gości w sobotę od godz.9.00

5. Są jeszcze prowadzone zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 06 czerwca. Zapisy w kancelarii i u Pani Aleksandry Próchniak. Jest także organizowana pielgrzymka w dniach 12-14 czerwca do Gdańska i sanktuariów Mazowsza i Pomorza zapisy u P. Stanisława Ćwikły.

6. Akademia Młodzieżowa w środę i piątek o godz. 17.00 będzie prowadzić nabożeństwo majowe przy figurze w Końskowoli na ul. Żyrzyńskiej.

7. Dziś przed kościołem Akademia Młodzieżowa prowadzi sprzedaż kremówek. Zysk przeznaczony jest na letni wypoczynek dzieci z naszej parafii. Cena wywoławcza to 5 zł.

 8. Rozpoczynamy zapisy na kolonie wakacyjne dla dzieci z naszej parafii. Kolonie są zaplanowane w Białym Dunajcu w dniach 20-29 lipca i są przygotowane dla dzieci w wieku szkoły podstawowej od klasy III do VI. Zapisy i wpłaty przyjmowane są w kancelarii parafialnej. Do domknięcia budżetu potrzebujemy jeszcze kilkunastu tysięcy złotych, stąd też będziemy wdzięczni za wsparcie tej inicjatywy także przez in sponsorów.

9. W Najbliższy piątek zapraszamy na Msze Św. na godz. 9.00 z okazji 15 rocznicy powstania Gimnazjum. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

10. W najbliższą niedzielę 24 maja przezywać będziemy 70 rocznicę bitwy w Lesie Stockim.
Uroczystości rozpoczną± się Mszą św. polową o godz. 10.00. O godz. 9.30 z przystanku autobusowego przy Rynku odjedzie autobus MZK dla uczestników uroczystości.

11. Dziękujemy za ofiarę kwartalną z  ul. Rudzkiej nr 29-86 w wysokości 330zł. Zbierał Pan Krzysztof Zawadzki. W pierwszym kwartale zebrano 27525. Mamy jeszcze do spłacenia 810 tys. kapitału

12. Polecamy nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

13. Dziś zbiórka do puszek dla poszkodowanych w Nepalu.

14. W czwartek zapraszamy na Mszę Św.  na godz.18.00 w int. Ks. Emila z ok. imienin.

15. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Lucjana Jóźwickiego, którego pogrzeb odbył się w tym tygodniu i śp. Janinę Wojdaszkę, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10/00. Wieczny odpoczynek

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.