Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02 sierpnia 2015

1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:                                 

Zapowiedź pierwsza: Kamiński Mariusz kaw. z Puław Par. Miłosierdzia Bożego w Puławach i Gołąb Magdalena panna ze Starej Wsi Par. tut.

2. Rozpoczął się miesiąc sierpień, miesiąc modlitw o trzeźwość i miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dotkniętych wielką tragedią pijaństwa. Dajmy też dobry przykład.

3. We czwartek przypada święto Przemienia Pańskiego. Msze św. będą  w kościele o godz. 700, 900 i 1800.

4. W kancelarii parafialnej oraz w zakrystii można zgłaszać intencje na rok 2015.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na poczet pokrycia długu po renowacji naszej świątyni:

Miejscowość

Nr. Domów

kwota

Zbierający

Stara Wieś i Głęboka

59-92

1320

Henryk Adamczyk

Końskowola

Pożowska 6, Zakładowa

210

Rafał Antoniak

6. Po Mszy św. o 12.00 będzie zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca. Ze względu na wakacje nie będzie katechezy dla dorosłych.

7. Jak co tydzień polecamy nowe wydania Gościa Niedzielnego i Niedzieli, w niedzieli relacja z pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę w której brał udział Ks. Piotr. Módlmy się także za Pielgrzymów na Jasna Górę z którymi wyruszy jutro Ks. Emil.

8. Zachęcamy do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów. Potrzeba aby modlić się za kapłanów. Szczegóły na plakacie w gablocie  i w ulotkach przy stoisku z gazetami.

9. Zakończyły się kolonie w Białym Dunajcu. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie sponsorów, dziękujemy opiekunom i zapraszamy dzieci do odbioru płyt ze zdjęciami z kolonii w zakrystii.

10. Dziękujemy hurtowni „Termica” za obrzeża i cement do chodnika przy kościółku Św. Anny.

11. Dokładnie jutro mija rok od kanonicznego wprowadzenia mnie na urząd proboszcza w Końskowoli. Chciałbym wszystkim bardzo serdecznie podziękować za wszelką życzliwość, za pomoc, ofiary i zrozumienie. Oprócz pracy duszpasterskiej moim priorytetem jest spłacenie długu po remontach. Na dzień 03.08.2014r było to 1mln zł. kapitału nie licząc odsetek. Na dzień dzisiejszy nasz dług parafialny wynosi 750 tys. zł. Mieliśmy spłacić w ciągu roku 130 tys. zł kapitału i 40 tys. odsetek. Spłaciliśmy ponad plan 120 tys. zł dzięki ofiarom parafian. Razem w ciągu roku Parafia z odsetkami spłaciła ponad 290 tys. zł. Chciałbym jeszcze raz bardzo gorąco podziękować wszystkim za wszelką pomoc i przeprosić bo nie ma ludzi doskonałych, i ja przepraszam jeśli kogoś uraziłem czy nie sprostałem wymaganiom. Mam nadzieję że z Bożą pomocą podołamy wszystkim obowiązkom jakie przed nami stoją. Za wszystko dziękuję Bogu, Kapłanom współpracownikom, wszystkim pracownikom Parafii i Wam Drodzy Parafianie.

12. Bożemu Miłosierdziu polećmy ś.p. Stanisława Sykuta i Zdzisława Milanowicza, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 lipca 2015

1. Do świętego sakramentu małżeństwa przygotowują się: Zapowiedź druga: Mrozek Piotr kaw. z Sielc Pat tut i Lalak Anna panna z Wólki Profeckiej Par. Miłosierdzia Bożego w Puławach

2. Dzisiaj w dniu odpustu, Msze św. o 7.00, 9.00 i 12.00 - suma w kościółku Św. Anny, a o 17.00 Msza w kościele parafialnym i koncert uwiebieniowy w wykonaniu zespołu „Guadalupe”. Dziękujemy Ks. Edwardowi Kusiowi naszemu byłemu wikariuszowi a obecnemu proboszczowi Parafii Puszno za dzisiejszą posługę słowa.

3. Bardzo gorąco dziękujemy pielgrzymom do Ziemi Świętej za ufundowanie ornatu z wizerunkiem Św. Anny z naszego kościółka i ornatu z wizerunkiem Św. Andrzeja. Te ornaty będą używane podczas naszych odpustów parafialnych. Jeszcze raz dziękujemy Panu Lucjanowi Kurowskiemu za zasponsorowanie schodów i materiału na chodnik przy kościółku, dziękujemy też wszystkim za uporządkowanie otoczenia po wykonanych pracach.

4.  Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę – dziś ostatni dzień zapisów. Osoby, które zapisały się informujemy, że w dniu 1 sierpnia o godzinie 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Puławach odbędzie się spotkanie organizacyjne.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na czuwanie fatimskie.

6. Dziękujemy za kolejne ofiary na II-gi kwartał:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Pulki

1-10

30

 

Wola Osińska

10-42

526

Teresa Pawelec, Danuta Skowronek

96-127

210

Roman Wiejak

56-72

240

Henryka Śwital

73-95

160

Zofia Adasik

Chrząchówek

90-128

380

Maria Polak, Maria Sułek

Sielce

1-41,161

800

 

Stara Wieś, Kwiatowa

7A-9A 140-170

990

Jan Lewtak

 Bóg zapłać za ofiarę bezimienną 240zł.

7. Polecamy nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. 

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą śp. Stanisławę Sykut, której pogrzeb odbył się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.