Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 

11 października 2015

1. W czwartek w godz. popołudniowych w 85 roku życia i w 60 roku kapłaństwa zmarł nasz rodak Ks. Kanonik dr Jan Gawroński. Modlitwa różańcowa i pożegnanie odbędzie się w niedzielę w kaplicy pożegnań na ul. Rybackiej w Puławach o godz. 14.00. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek od godz. 10.00 wystawieniem trumny w kościele parafialnym. Zapraszamy na modlitwę przy Ks. Janie. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariana Rojka  - biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej rozpocznie się o godz. 12.00. Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie ciała na cmentarz parafialny. Wolą zmarłego ks. Jana było aby zamiast kwiatów i wieńców złożyć ofiarę do puszki na rzecz hospicjum w Puławach, można tez zamówić Mszę Św. za Ks. Jana. Weźmy liczny udział w pogrzebie, niech będzie to wyraz naszej pamięci o ks. Janie i podziękowanie za Jego kapłaństwo i umiłowanie Końskowoli.

2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako kolejny dzień papieski od hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Tradycją tego dnia jest zbiórka ofiar do puszki na pomoc stypendialną dla polskiej młodzieży. Zachęcamy do wparcia tego dzieła. Puszki są umieszczone w kościele.

Ponadto z inicjatywy młodzieży sprzedawane będą za tydzień kremówki. Cały zysk zostanie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych kolonii, które chcemy zorganizować  po raz kolejny dla dzieci z naszej parafii. Serdecznie dziękujemy młodym z Akademii Młodzieżowej oraz z Szkolnego Koła Caritas. W tym tygodniu w piątek 16 października, w kolejną rocznicę wyboru Jana Pawła II, podczas Mszy św. wieczorowej będzie zbierana taca na fundusz pomocowy Stolicy Apostolskiej, tzw. świętopietrze.

3. Młodzież, z Akademii Młodzieżowej zaprasza na Bractwo Różańcowe we wtorek o 17.30 natomiast w piątek modlitwę różańcową poprowadzą dzieci z Oazy Dzieci Bożych.

4. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone na fundusz misyjny. Natomiast Ks. kapelan z Hospicjum w Puławach będzie głosił Słowo Boże, a woluntariusze będą zbierać ofiary na rzecz Hospicjum.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary w ramach zbiórki za III kwartał:

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Stara Wieś

5-25

350

Barbara Turska

Pożóg Nowy

Od wiaduktu + górka

960

Elżbieta Basaj

Końskowola

Poletka, Pożowska

200

Maria Szymanska

Wronów

1-83

1630

 

6. Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza dziś na Jesienny Kiermasz Materiału Szkółkarskiego. Kiermasz trwa do godziny 16.00.

7. Jak zawsze polecamy nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz Apostolstwa Chorych .

8.   Ks. Mirosław organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 0d 28.04 do 06.05.2016r. Chętnych po szczegółowe informacje zapraszamy do Ks. Mirosława.

9.  Urząd Gminy informuje o spotkaniu w dniu 14. 10.2015r (środa) o spotkaniu w Gminnym Osrodku Kultury w sprawie budowy zbiornika wodnego (zalewu) Witowice –Chrząchów. Gmina zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców, zwłaszcza właścicieli gruntów.

11. Dziękujemy też Ojcu misjonarzowi ze Zgromadzenia Misjonarz Oblatów Maryi Niepokalanej za wygłoszone dziś Słowo Boże i prosimy o wsparcie ofiarami misjonarzy i  misji świętych do puszki przed kościołem.

12. W przyszłą niedziele po Mszy Św. o 10.30 zebranie rodziów dzieci z klas III.

12. Na zakończenie pomódlmy się za śp. Józefa Murata, Adama Kosyla, Stanisława Chabrosa, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu i za Ks. dra. Jana Gawrońskiego. Wieczny odpoczynek…

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 

04 października 2015

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca i katecheza dla dorosłych. Zapraszamy przez cały październik na modlitwę różańcową.

2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojca Misjonarza ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, który będzie głosił Słowo Boże, i zbierał ofiary na rzecz misji.

3. Zarząd Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprasza w przyszłą niedzielę na Msze Św. o godz. 9.00. z okazji Dnia Starszego Człowieka, dalsze uroczystości po Mszy Św. w Gminnym Ośrodku Kultury.

4. W środę przypada wspomnienie MB Różańcowej. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji członków Kółek Różańcowych oraz ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.

5. Młodzieży z klas  trzecich Gimnazjum przypominamy, że dziś  po Mszy o 17.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania. 

6. Dziś w naszej Archidiecezji taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejny XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Tradycyjne będą zbierane ofiary do puszki na Fundusz Stypendialny dla polskiej młodzieży. Natomiast za 2 tygodnie 18 października młodzież  będzie sprzedawać kojarzone z naszym Papieżem kremówki. Dochód z tej sprzedaży zapoczątkuje zbiórkę pieniędzy, za które chcemy w wakacje zorganizować  kolejne kolonie dla dzieci z naszej parafii. Gorąco zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

8.  Niedziela 18 października będzie też niedzielą hospicyjną. Kazania przez cały dzień będzie głosił Ks. Kapelan Hospicjum w Puławach, będzie też można złożyć ofiarę do puszki na rzecz Hospicjum

9. Serdeczne „Bóg zapłać” także za ofiary z III kwartału, wszystkim ofiarodawcom oraz osobom zbierającym. W zakrystii są zeszyty do zbierania ofiar.

Miejscowość

Nr. Domów

Kwota

Zbierający

Końskowola

Kopernika, Sienkiewicza, Kościuszki Mickiewicza, Słowackiego

625

Aleksandra Próchniak, Ewa Molenda

Witowice

16-30

390

Kazimierz Kęsik

Młynki

21-44

410

Renata Sałęga

Końskowola

Kurowska3-138

940

Helena Bisek

Końskowola

Ciasna Krzywa Polna

240

Końskowola

Spokojna, Rybna, Północna, Wąska

430

Końskowola

Pożowska 45

280

Janina Kruk

Końskowola

Rynek

260

Waldemar Gorczyca

Bóg zapłać też za ofiarę bezimienną w wysokości 100zł

10. Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza w przyszłą niedzielę na IV Jesienny Kiermasz Materiału Szkółkarskiego Owocowego i Ozdobnego. Kiermasz  będzie trwał od godz. 8.00 do 16.00.

11. Jak zawsze zachęcamy do lektury nowych numerów Niedzieli i Gościa Niedzielnego, a także Małego Gościa Niedzielnego.  Są do nabycia kalendarze, dochód jest przeznaczony na kolonie letnie, są także magnesy z kościołem parafialnym i Św. Anny.

12. Pomódlmy się za: Śp. Józefa Murata, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00. Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.