Strona główna Mapa strony

Ogłoszenia duszpasterskie. 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  XXVI Niedziela Zwykła 

25 września 2016

1.  W sobotę rozpoczyna się październik tradycyjnie poświęcony modlitwie różańcowej. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszym kościele na pól godziny przed wieczorową Msza Św. Dwa razy w tygodniu dzieci będą prowadzić różaniec.

2. W czwartek przypada dzień imienin s. Rafaeli oraz organisty Pana Michała. Z tej okazji życzymy im zdrowia i potrzebnych łask oraz Bożego Błogosławieństwa.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 zmiana tajemnic różańcowych, oraz przed Sumą katecheza dla dorosłych.

4.   W najbliższym czasie będą już do nabycia nasze kalendarze parafialne w cenie 10zł dochód przeznaczony będzie tradycyjnie na kolonie dla dzieci.

5. Dziś zapraszamy młodzież trzecich klas Gimnazjum wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w po Mszy św. o godzinie 17.00.

5. W zakrystii można odebrać zeszyty do zapisywania ofiar w ramach kwartalnej zbiórki. Dziękujemy wszystkim, którzy solidarnie i wytrwale swoimi ofiarami wspierają spłatę długu po renowacji świątyni. Do spłaty zostało 490 tys. zł

7. W tym tygodniu przypadają pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy wieczorowej zapraszamy na tradycyjne czuwanie

8. Polecamy nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Apostolstwa Chorych.

9. Bożemu Miłosierdziu polećmy śp. Tadeusza Gąszczyka z Sielc, którego pogrzeb będzie w środę. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  XXV Niedziela Zwykła 

18 września 2016

1.   W dniu naszego odpustu parafialnego z wdzięcznością myślimy o wszystkich, dzięki którym mamy udział w wierze Kościoła: o naszych przodkach, którzy nam ten dar przekazali, o kapłanach i siostrach zakonnych, którzy nam tutaj posługiwali. Dziękujemy wszystkim, którzy obecnie troszczą się o duchowy i materialny byt naszej wspólnoty. Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto przez modlitwę i ofiarę cierpienia  nas wspiera. Słowa wdzięczności kierujemy do tych, którzy przez swoje ofiary pieniężne uczestniczą w trudzie spłacania długu po remoncie świątyni. Wszystkim obecnym, Gościom i parafianom, życzmy głębokiej radości i nadziei, które płyną od obecnego wśród nas Boga. W dniu odpustu na nowo na tę obecność się otwieramy i ją przyjmujemy.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości, począwszy od drogi krzyżowej w piątek, aż po sumę odpustową: Księżom Wikariuszom, siostrze Rafaeli, służbie liturgicznej ołtarza, Panu Organiście Michałowi, Panom - Jerzemu Wnukowi, Mariuszowi Szelągowi Panu Michałowi Antoniakowi.  Dziękuję wszystkim osobom, które w  środę i czwartek porządkowały otoczenie wokół kościoła.

2.  Kończy się trzeci kwartał. Bardzo proszę aby od przyszłej niedzieli wziąć zeszyty na kwartalną zbiórkę. Ofiary zbierane będą przeznaczone na spłatę długu po remoncie kościoła parafialnego. Dług po remoncie kościoła Św. Anny został już spłacony.

3.  W przyszłą niedzielę 25.09 po Mszy o 17.00 spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców.

4. Jak co tydzień polecamy nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego, Apostolstwa Chorych.

5. W dniach od 30 czerwca do 11 lipca 2017r. organizowana jest pielgrzymka do Chorwacji (Medjugorie) ora Włoch (Asyż, Monte Cassino, Rzym i inne). Zapisy i szczegóły u Ks. Mirosława.

6. Bożemu Miłosierdziu polećmy fundatorów naszej świątyni, pracujących tu niegdyś duszpasterzy oraz siostry zakonne oraz śp. Henryka Kozaka z Wronowa, Janusza Ruzika z Końskowoli, Krzysztofa Tarkowskiego z Sielc i Jana Ochala z Sielc, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. © Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego św. Andrzeja Apostoła 2009.